Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,198 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Spanje – Luka Modric nxjer bllof Perez per denoncimin ndaj Interit. Lojtari i ka treguar FIFA-s qe…

Ne Spanje – Luka Modric nxjer bllof Perez per denoncimin ndaj Interit. Lojtari i ka treguar FIFA-s qe…
Inter Club Staff

“Luka Modric ben qe Florentino Perez te beje nje figure shume te keqe perpara FIFA-s me nje rrefim te papritur.”

Keshtu hapet sot Don Balon ne Spanje duke treguar se sipas lajmeve te fundit, ka dale ne pah ajo qe ka ndodhur ne komunikimin ndermjet Luka Modric dhe FIFA-s, pas denoncimit te Real Madrid kunder Interit per “kontakte te parregullta” me lojtarin qe sapo ka fituar Topin e Arte te Boterorit ne Rusi.

“Duke lene shume te habitur dhe surprizuar presidentin e tij, Modric ka rrefyer se nuk ka qene Interi ajo qe ka kontaktuar lojtarin per ta transferuar sepse Interi e ka ditur qe ne momentin e pare se nuk kishte mundesite ekonomike per te bere nje oferte te kenaqshme per Realin qe kerkonte 750 miliione euro.”

“Por Modric, ndryshe nga sa priste Presidenti i Real, ka treguar se ka qene vete ai qe ka kontaktuar Interin per tu transferuar atje sepse eshte skuadra qe ka enderruar te luaje qe femije (tekstualisht eshte shkruar keshtu nga Don Balon) dhe eshte skuadra ku luajne tre patriotet e tij Perisic, Brozovic dhe Vrsaljko.”

“Kroati i ka thene Interit nese do te ishin te gatshem ta prisnin nese do te shkeputej nga Reali, vetem kaq. Por cdo gje deshtoi me pas per shkak te murit te Florentino Perez per te mos e lene te largohet Modric.

Keshtu, kroati ka zhveshur Interin komplet nga akuzat e Real Madrid dhe te Florentino Perez duke konfirmuar perfundimisht se ka qene ai dhe agjentet e tij te cilet kane kontaktuar Interin nese ka qene e interesuar per blerjen e tij.

Sapo eshte pare se nuk kishte mundesi per transferimin ngaqe Real Madrid nuk do ta lejonte, Modric ka lajmeruar edhe Interin, gjithmone sipas asaj qe tregon Don Balon.

Sipas te perditshmes spanjolle, denoncimi i Perez do te perfundoje ne asgje sepse nuk ka asnje fakt dhe Modric tregoi nje rrjedhe ngjarjesh qe e nxjer Interin komplet te pafajshme ne kete histori.

Me siguri, e gjitha kjo qe ka thene Modric perpara FIFA-s nuk do i kete pelqyer aspak Presidentit te Real.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.