Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

512 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Spanje ngrene alarmin: “Atletico i Simeones eshte gati qe te hidhet ne sulm per mesfushorin e Interit: ja detajet.”

Ne Spanje ngrene alarmin: “Atletico i Simeones eshte gati qe te hidhet ne sulm per mesfushorin e Interit: ja detajet.”
Inter Club Staff

Ne dy raste te ndryshme, Marcelo Brozovic ka qene nje hap afer largimit nga Interi.

Hera e pare ka qene ne janarin e 2018, ku ne ditet e fundit te merkatos, Sevilla pergatiti edhe nje avion privat per ta marre ne Spanje, por Spalletti bllokoi operacionin.

Nderkohe, hera e fundit ka qene me afer, me kroatin shume afer Monaco ne France ne veren e fundit, por kesaj radhe marreveshja deshtoi per shume arsye.

Por ne kete moment, me sa duket, nje shans i ri per nje largim te tij drejt Spanjes mund te dale ne pah per Marcelon.

Sipas asaj qe shkruajne sot disa media spanjolle, Atletico Madrid ka vene ne shenjester mesfushorin qe Cholo Simeone parapelqen aq shume.

Ai e ka ndjekur me kujdes lojtarin dhe eshte gati qe te besoje tek ai celsat e mesfushes se Atletico Madrid.

Kontrata e Brozovic skadon ne 2022, por nese Interi nuk do te arrije ta shese perpara veres dhe ai nuk do te rinovoje as kontraten, atehere Cholo mund te arrije tek ai per me pak se 30 milione euro.

Interi nderkohe ne kete moment e vlereson Brozovic me 50 milione euro, por sipas mediave spanjolle, nje futje ne kete marreveshje te ndonje lojtarit te Atleticos, mund te ule ndjeshem cmimin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.