Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

874 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Spanje – Valencia po blen Kondogbia nga Interi per t’ja shitur Realit: ja cmimi stratosferik!

Ne Spanje – Valencia po blen Kondogbia nga Interi per t’ja shitur Realit: ja cmimi stratosferik!
Inter Club Staff

Blancos me sa duket kane vene ne shenjester lojtarin qe eshte aktualisht ne pronesi te Interit por qe Valencia ka nje te drejte blerje mbi te.

Keshtu, duket se eshte Real Madrid ne te ardhmen e Geoffrey Kondogbia.

Sipas te rejave me te fundit nga mediat spanjolle, ne fakt, Real Madrid ka vene syte mbi mesfushorin francez qe ne kete sezon ka bere shume mire me bluzen e Valencias.

Ai u transferua nga Interi ne huazim me te drejte blerje per shifren e 25 milione eurove ne nje marreveshje qe solli tek Interi portugezin Joao Cancelo.

Valencia ne kete moment duket e predispozuar per ta blere francezin dhe pritet qe te fuse ne kontraten e francezit nje klauzole qe do te jete nga 80 milione euro ne 100 milione euro qe te frikesoje te gjithe. Ose mbase vetem disa.

Real Madrid, sipas asaj qe tregon Fichajes, eshte i vendosur qe te bleje lojtarin dhe ka ndermend te nise nje tratative shum shpejt me Valencian.

Ideja e Los Blancos eshte qe ne kete tratative te fusin disa lojtare te akademise si talenti Marcos Llorente qe sapo eshte rikthyer tek Real pas huazimit tek Alaves.

Nese ky transferim do te ndodhe, marreveshja do te kete nje vlere te pergjitshme rreth 60 milione euro. Pak me shume se dyfishi i shumes qe Valencia do te paguaje tek Interi keto jave.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.