Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

985 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne stervitjen e mbasdites mungojne Belfodil dhe Milito, arsyeja…

Ne stervitjen e mbasdites mungojne Belfodil dhe Milito, arsyeja…
Xhorxh Gellci

Ne stervitjen e mbasdites, per here te pare mungonte Ishak Belfodil. Gjithsesi, mbrapa mungeses se tij nuk fshihet asnje problem fizik, por thjesht Interi po vazhdon te tregoje kujdes ndaj lojtarit qe po ndjek muajin e Ramazanit duke agjeruar, prej disa ditesh tani. Pra mungesa e tij ka te beje me menaxhimin e forcave fizike sa me mire, duke kerkuar ti plotesohen nevojat e trupit ne kete periudhe delikate por edhe te rendesishme per te.

I munguari tjeter ishte DIego Milito, i cili e humbi edhe stervitjen e mengjesit. Gjithsesi ishte nje mungese qe pritej, sepse Princi ka marre nje dite pushim pas punes intensive ne ditet e meparshme, per te mos e renduar gjurin e demtuar ne janar.

Gjithsesi, ne fund te stervitjes te dy lojtaret kane zbritur ne fushe se bashku per te bere nje seance vrapi te lehte. Sapo kane zbritur ne fushe, jane shoqeruar nga ovacionet dhe duartrokitjet e tifozeve. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.