Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,845 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nente njerez ne drejtimin e Interit te ri: Ja si do te perbehet bordi i ri!

Inter Club Staff

Interi i ri eshte gati per tu inaguruar: Pas shitjes se shumices se klubit grupit gjigand kinez Suning, lajmet e para qe vijne nga Italia tregojne se si do te jete i perbere keshilli i ri adminstrativ i Interit.

“Pas nje mengjesi relaksi, dje mbasdite delegacioni kinez ka filluar te punoje intensivisht ne prag te asamblese se aksionereve te dites se neserme.  Ne takimin e gjate qe u zhvillua ne nje nga hotelet me luksos ne Milano kane mare pjese Thohir, Boolingbroke te gjithe drejtuesit e Interit e ndermjet tyre edhe  Williamson, Gandler, Gardini dhe Ausilio. Sot, sic eshte parashikuar, ne Milano do te vije familja Zhang (pronari Jindong dhe djali Steven qe mund te rrije ne Milano disa dite me shume), sebashku me shume drejtues te tjere te Suning. Po shkohet drejt konfirmimit per sa i perket perberjes se keshillit te ri administrativ te Interit. Aty do te kete pese njerez te Suning qe kontrollon 68,55% te Interit (duhet te jene prezent edhe Steven Zhang dhe Ren Jun) dhe tre per 31,05% e Thohir (Vete indoneziani sebashku me Soetedjo dhe Volpi). Ketyre tete njerezve do i bashkohet edhe administratori i deleguar i Interit Bolingbroke.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags