Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

413 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E PAPRITUR: Neser ndaj Udineses, Skriniar do te luaje si mesfushor?

E PAPRITUR: Neser ndaj Udineses, Skriniar do te luaje si mesfushor?
Inter Club Staff

Ai eshte nje nga njerezit me te rendesishem te skuadres zikater.

Qe prej ardhjes se tij ne Milano, ai e ka shnderruar mbrojtjen e Interit nje fortese te vertete dhe sebashku me Miranden kane bere qe Interi te kete nje nga mbrojtjet me te mira ne Serie A dhe padyshim, mbrojtjen me te mire qe prej sezonit te Tripletes.

Por nese Spalletti, nese shikojme listen e te grumbulluarve, ka vetem tre mesfushore te grumbulluar duke mos preferuar te mos therrase asnje lojtar ne transferten e Udines nga Primavera.

Image may contain: text

Pikerisht nga ky vendim i cuditshem i Spallettit, me shume mundesi mund te shikojme Milan Skriniar ne mesfushe.

Mbase jo nga minuta e pare, por gjate lojes shanset jane shume te larta duke pare qe Spalletti nuk ka asnje mundesi zevendesimi ne stol per mesfushoret qe do te hidhen ne fushe nga minuta e pare e pikerisht per kete arsye, mund te futet ne loje nje mbrojtes qendre duke e avancuar perpara Skriniar.

Por kjo nuk do te ishte hera e pare per Skriniar qe e ka nisur karrieren e tij si mesfushor.

Vetem pak dite me pare, ai deklaronte:

“Ne karrieren time kam luajtur gjithmone si mesfushor deri tre vite me pare, por me pas tek Zilina tranjeri Adrian Gula me bindi te luaj me prapa. Ndihem mire si mbrojtes, nuk leviz me qe aty. Si mbrojtes me bleu edhe Sampdoria. Aty fillova te kuptoj vertete si luhet ai rol.”

Skriniar edhe me kombetaren e tij luan ne rolin e shkaterruesit ne shumicen e rasteve dhe jo si mbrojtes qendre.

Prandaj, nese do te shohim Skriniar neser ne mesfushe, nuk do te kishte asnje cudi por ai do te ishte duke luajtur ne rolin e dyte te preferuar.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.