Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

94 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga 0 ne 10 – Buzeqeshja e Zanetti-t, nga koret e kuqezinjve tek Maldini, Schelotto dhe Sardegna, Jonathan aktori dhe Silvestre fantozi

Nga 0 ne 10 – Buzeqeshja e Zanetti-t, nga koret e kuqezinjve tek Maldini, Schelotto dhe Sardegna, Jonathan aktori dhe Silvestre fantozi
Ardis
  • On 29/04/2013, 13:55

Perseri nje humbje, kesaj rradhe e shoqeruar me demtimin e Javier Zanetti-t. Inter-i humbet ne Palermo per 1-0, vendos nje gol i Ilicic.

 ZERO – tifozave te Milani-t qe kane kenduar «Javier Zanetti salta con noi». Respekti per ngjyrat dhe kampionet duhet te jete primare per cdo tifozeri. «Me interistet ka gjithmone rivalitet, por gjithmone respekt te madh: shume e mrekullueshme stricione ne diten kur i dhashe lamtumiren futbollit», ka thene dite me pare Paolo Maldini. Nuk eshte person dosido. E qarte?

 NJE – nderhyrjes se Samir Handanovic. Gjiganti slloven hidhet ne ate pozicione ku shume pak portiere do te benin si ai. Po cfare 30 milion € ???

DY – ndeshje prej titullari per Marco Benassi-n. Dhe ben pjese ne projektin e te rinjve? Shume pak per Marco-n, i cili ka treguar se ka shume kualitet. Me pas, Zanetti demtohet dhe Stramaccioni preferon te fuse Schelotto-n. Nuk do te ishte me mire qe te fuste Benassi-n?

TRE – prezantime rresht ne nivele te turpshme per Ezequiel Schelotto-n. Vazhdon trend-i negativ per te, kryen pasa pa kuptim, vrapime boshe. Thjesht shume irritues.

KATER – humbje ne 6 ndeshje per muajin Prill. Ky eshte Inter-i i versionit 2012-2013, kartolina perfekte. Tifozet zikalter nuk e meritojne te shikojne nje Inter te ketyre niveleve.

PESE – per Kovacic dhe Kuzmanovic. Kesaj rradhe Mateo nuk eshte ai i ndeshjeve te meparshme, dicka e mire shikohet ne pjesen e dyte. Nderkohe Kuz humbi ne rradhet e Palermo-s, lufton pa fituar nje duel, nuk arrin asnjehere te nise nje aksion apo te krijoje nje loje. E tepert.

GJASHTE – paraqitje prej titullari ne kampionat per Matias Silvestren. Dhe nje demtim qe i garanton mbarimin e sezonit per te. Ndoshta keta 6 ndeshje prej titullari do te jene ndeshjet unike dhe te fundit per te tek Inter-i.

SHTATE – nota per aktorin e ardhshem Jonathan. Nje nga te paket lojtare, qe e ka nderuar bluzen e Interi-t ate ndeshje.

TETE – minuta dhe me pas BLACK OUT. Inter-it i mjaftojne kaq minuta per ti hapur rruge dancit te Josip Ilicic, te gjithe kane ndaluar, te bindur per nje faull te Silvestres qe nuk u akordua. Dhe mbas atij goli, asgje e vecante. Ku perfundoi Inter-i i vertete?

NENTE – te demtuar ne muajin prill. Nje kasaphane: Gargano, Nagatomo, Guarin, Cambiasso, Zanetti, Silvestre, Palacio, Cassano, Samuel. Praktikisht nje skuader e demtuar ne me pak se 30 dite. Dikush duhet te paguaje? Shume e qarte.

DHJETE – e cila vlen 100, 1.000, 1.000.000 – per Javier Zanetti-n. Nje njeri i jashtezakonshem, dhe mbi te gjitha nje kampion unik. Ne demtimin e tij te pare serioz te karrieres se tij, ne moshen 40 vjecare, del nga spitali dhe i buzeqesh te gjitheve. Ben foto me tifozet , i pergjigjet gazetareve, deklaron se do te kthehet me i forte se me pare. Duhet te nderroja gomat mbas kaq shume vitesh. Ky njeri ka nje fuqi fantastike te cilet e kane vetem te medhenjte. E presim te zbrese ne fushe sa me shpejt ne 2014. Me Javier Zanetti-n gjithcka eshte e mundur. C`E SOLO UN CAPITANO. Legjenda quhet ZANETTI.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.