Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

171 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga 0 ne 10 – Ka fituar Curva Nord

Nga 0 ne 10 – Ka fituar Curva Nord
Ardis
  • On 08/04/2013, 23:40

ZERO – Ia vlen te quhet Walter Gargano. Perseri edhe nje here, ne zemer te mesfushes eshte nje top qe nuk di te shkoje. Kovacic krijon, ai shpeshhere shkaterron. Duhet te prese drute dhe jo te ndertoje futbollin.

NJE – Eshte perhere pjesa ku e leme kundershtarin te luaje. San Siro eshte nje ferr, Inter-i e leshon lojen qe ne fillim te ndeshjes. Dhe atehere Quagliarella mund te gjeje qetesisht porten per te shenuar dhe per ti cuar ne avantazh, nderkohe qe spektatoret ishin akoma duke gjetur vendet ne tribune. Juventus-i nuk ka treguar ndonje gje te madhe ne pjesen e pare, por Inter-i nuk ishte kurrkund. «I njejti problem», cituar nga Massimo Moratti. I njejti…

DY – Fantazmat e paraqitura ne futbollin modern: arbitrat afer portes. Bergonzi nuk shkakton deme, Valeri rikompeson dhe behet protagonist i fatkeqesise. Nje penallti nuk e shikon, tjetren edhe duke mos e pare nuk e jep. Cassano vjen si nje indian nga «perendimi i larget», por penalltia nuk eshte. Midis Rizzoli-t dhe Valeri-t, fitorja e dhuruar eshte sherbyer. Pastaj te shpjegojne se arbitrat afer portes, sherbejne vetem qe te zene vendin ne fushe.

TRE – Jane statujat per MUSEO DELLE CERE te Londres. Jane Chivu, Samuel (me pak i pafajshmi) dhe vecanerisht Ranocchia. Juventus-i ben presion ata qendrojne ne vend. Quagliarela mund te shenoje gol edhe me pantofla. Shume pak reagim, shume pak perqendrim. E PAPRANUESHME.

KATER – per Ricardo Alvarez. Na vjen keq qe e themi, por mbas dy vjetesh, eshte rasti i rradhes i rendesishem i cuar dem, jemi me te vertete ne fund te rruges. Ne vend te tij hyn Guarin, krijohet nje loje tjeter. Serisht DESHTOI. Ndoshta shume shpejt drejt largimit.

PESE – Fitore te realizuara ne 15 ndeshje. Keto shifra tregojne qarte: se Inter-i fiton 1 ne tre ndeshje, ne rastin me te mire. Nje mesatare zhgenjuese per ata qe pretendojne te futen ne Champions League, qe sa vjen dhe largohet. Te tjeret vrapojne, Inter-i perseri ne vend numero.

GJASHTE – Javier Zanetti ne infinit dhe me tej, gjendet perballe Asamoah por e perballon me krenari dhe pa frike. Per me teper, e kalon disa me «fluturimet e tij». Nqse te gjithe do te kishin ndopak seriozitetin shpirtin e tij konkurrues, ndoshta do te flisnin per nje ndeshje tjeter. THELBESOR.

SHTATE – Njeriut te se ardhmes. Nje vote e forte ne nje humbje te tille, sigurisht, por e merituar: Mateo Kovacic i ka fituar serish zemrat e interisteve. Fiton topa, riparon gabime, lufton, drejton, shpeshhere priret te sulmoje, dhe per pak fiton nje penallti qe gjithsesi nuk e akordojne. Nuk flet asnjehere dhe kembe qe flasin. JETE TE GJATE MATEO-s. Keto jane lojtaret e rinj nga duhet te fillohet.

TETE – cunave te CURVA NORD. Nje koreografi elegante, madheshtore, domethenese. Perfekt ne cdo pjese te tij.ASNJEHERE NE SERIE B (mai stati in B), KRENAR QE JEMI TE VETMIT (orgoliosi di essere gli unici). Dhe nje thirrje te TRIPLETES. Triumfi i KLASIT dhe UNITETIT. Thjesht INTERIST. Komplimente atyre qe «behen copash» per dite te tera dhe kalon naten duke punuar mbi spektakle qe bejne xhiron e botes. Ata jane te vetmit fitimtare.

NENTE – vjet tek Inter-i, kurre nje karton te kuq. Esteban Cambiasso eshte nje njeri – perpara se futbollist – i ndershem, i drejte, i paster, korrekt. Nderhyrja me vonese mbi Giovinco-n, denim i shenjte. Cambiasso do te marre denimin qe meriton. Por eshte e tepert qe ti japesh atij leksione mbi korrektesen. Mbas 277 ndeshjesh, merr kartonin e pare te kuq. Nuk donte te bente keq, te parit qe i erdhi keq ishte ai. Nuk largohet si nje frikacak, per me teper vrapon te kerkoje falje. Nje njeri i vertete dhe i drejte.Gijotinon mediatike nuk e meriton.

DHJETE – gola ne kampionat, dhe dhjete te tjera midis Coppa Italia-s dhe Europa League. Te gjitha keto dhe te tjera eshte Rodrigo Palacio. Kesaj rradhe goli i tij nuk solli pike, por ne rast se nuk do te ishte ai lind pyetja: KU DO TE ISHTE INTER-i TANI. Udheheq eshe njehere sulmin, dhe eshte i pameshirshem kur ka topin fitues. E ndeshkon serisht Buffon-in. Nuk mjafton per rrugen drejt Champions, por ky Palacio gjithsesi meriton duartrokitje. Eshte nje 10… dhe lavderime.

ZERO – Ia vlen te quhet Walter Gargano. Perseri edhe nje here, ne zemer te mesfushes eshte nje top qe nuk di te shkoje. Kovacic krijon, ai shpeshhere shkaterron. Duhet te prese drute dhe jo te ndertoje futbollin.

NJE – Eshte perhere pjesa ku e leme kundershtarin te luaje. San Siro eshte nje ferr, Inter-i e leshon lojen qe ne fillim te ndeshjes. Dhe atehere Quagliarella mund te gjeje qetesisht porten per te shenuar dhe per ti cuar ne avantazh, nderkohe qe spektatoret ishin akoma duke gjetur vendet ne tribune. Juventus-i nuk ka treguar ndonje gje te madhe ne pjesen e pare, por Inter-i nuk ishte kurrkund. «I njejti problem», cituar nga Massimo Moratti. I njejti…

DY – Fantazmat e paraqitura ne futbollin modern: arbitrat afer portes. Bergonzi nuk shkakton deme, Valeri rikompeson dhe behet protagonist i fatkeqesise. Nje penallti nuk e shikon, tjetren edhe duke mos e pare nuk e jep. Cassano vjen si nje indian nga «perendimi i larget», por penalltia nuk eshte. Midis Rizzoli-t dhe Valeri-t, fitorja e dhuruar eshte sherbyer. Pastaj te shpjegojne se arbitrat afer portes, sherbejne vetem qe te zene vendin ne fushe.

TRE – Jane statujat per MUSEO DELLE CERE te Londres. Jane Chivu, Samuel (me pak i pafajshmi) dhe vecanerisht Ranocchia. Juventus-i ben presion ata qendrojne ne vend. Quagliarela mund te shenoje gol edhe me pantofla. Shume pak reagim, shume pak perqendrim. E PAPRANUESHME.

KATER – per Ricardo Alvarez. Na vjen keq qe e themi, por mbas dy vjetesh, eshte rasti i rradhes i rendesishem i cuar dem, jemi me te vertete ne fund te rruges. Ne vend te tij hyn Guarin, krijohet nje loje tjeter. Serisht DESHTOI. Ndoshta shume shpejt drejt largimit.

PESE – Fitore te realizuara ne 15 ndeshje. Keto shifra tregojne qarte: se Inter-i fiton 1 ne tre ndeshje, ne rastin me te mire. Nje mesatare zhgenjuese per ata qe pretendojne te futen ne Champions League, qe sa vjen dhe largohet. Te tjeret vrapojne, Inter-i perseri ne vend numero.

GJASHTE – Javier Zanetti ne infinit dhe me tej, gjendet perballe Asamoah por e perballon me krenari dhe pa frike. Per me teper, e kalon disa me «fluturimet e tij». Nqse te gjithe do te kishin ndopak seriozitetin shpirtin e tij konkurrues, ndoshta do te flisnin per nje ndeshje tjeter. THELBESOR.

SHTATE – Njeriut te se ardhmes. Nje vote e forte ne nje humbje te tille, sigurisht, por e merituar: Mateo Kovacic i ka fituar serish zemrat e interisteve. Fiton topa, riparon gabime, lufton, drejton, shpeshhere priret te sulmoje, dhe per pak fiton nje penallti qe gjithsesi nuk e akordojne. Nuk flet asnjehere dhe kembe qe flasin. JETE TE GJATE MATEO-s. Keto jane lojtaret e rinj nga duhet te fillohet.

TETE – cunave te CURVA NORD. Nje koreografi elegante, madheshtore, domethenese. Perfekt ne cdo pjese te tij.ASNJEHERE NE SERIE B (mai stati in B), KRENAR QE JEMI TE VETMIT (orgoliosi di essere gli unici). Dhe nje thirrje te TRIPLETES. Triumfi i KLASIT dhe UNITETIT. Thjesht INTERIST. Komplimente atyre qe «behen copash» per dite te tera dhe kalon naten duke punuar mbi spektakle qe bejne xhiron e botes. Ata jane te vetmit fitimtare.

NENTE – vjet tek Inter-i, kurre nje karton te kuq. Esteban Cambiasso eshte nje njeri – perpara se futbollist – i ndershem, i drejte, i paster, korrekt. Nderhyrja me vonese mbi Giovinco-n, denim i shenjte. Cambiasso do te marre denimin qe meriton. Por eshte e tepert qe ti japesh atij leksione mbi korrektesen. Mbas 277 ndeshjesh, merr kartonin e pare te kuq. Nuk donte te bente keq, te parit qe i erdhi keq ishte ai. Nuk largohet si nje frikacak, per me teper vrapon te kerkoje falje. Nje njeri i vertete dhe i drejte.Gijotinon mediatike nuk e meriton.

DHJETE – gola ne kampionat, dhe dhjete te tjera midis Coppa Italia-s dhe Europa League. Te gjitha keto dhe te tjera eshte Rodrigo Palacio. Kesaj rradhe goli i tij nuk solli pike, por ne rast se nuk do te ishte ai lind pyetja: KU DO TE ISHTE INTER-i TANI. Udheheq eshe njehere sulmin, dhe eshte i pameshirshem kur ka topin fitues. E ndeshkon serisht Buffon-in. Nuk mjafton per rrugen drejt Champions, por ky Palacio gjithsesi meriton duartrokitje. Eshte nje 10… dhe lavderime.ZERO – Ia vlen te quhet Walter Gargano. Perseri edhe nje here, ne zemer te mesfushes eshte nje top qe nuk di te shkoje. Kovacic krijon, ai shpeshhere shkaterron. Duhet te prese drute dhe jo te ndertoje futbollin.

NJE – Eshte perhere pjesa ku e leme kundershtarin te luaje. San Siro eshte nje ferr, Inter-i e leshon lojen qe ne fillim te ndeshjes. Dhe atehere Quagliarella mund te gjeje qetesisht porten per te shenuar dhe per ti cuar ne avantazh, nderkohe qe spektatoret ishin akoma duke gjetur vendet ne tribune. Juventus-i nuk ka treguar ndonje gje te madhe ne pjesen e pare, por Inter-i nuk ishte kurrkund. «I njejti problem», cituar nga Massimo Moratti. I njejti…

DY – Fantazmat e paraqitura ne futbollin modern: arbitrat afer portes. Bergonzi nuk shkakton deme, Valeri rikompeson dhe behet protagonist i fatkeqesise. Nje penallti nuk e shikon, tjetren edhe duke mos e pare nuk e jep. Cassano vjen si nje indian nga «perendimi i larget», por penalltia nuk eshte. Midis Rizzoli-t dhe Valeri-t, fitorja e dhuruar eshte sherbyer. Pastaj te shpjegojne se arbitrat afer portes, sherbejne vetem qe te zene vendin ne fushe.

TRE – Jane statujat per MUSEO DELLE CERE te Londres. Jane Chivu, Samuel (me pak i pafajshmi) dhe vecanerisht Ranocchia. Juventus-i ben presion ata qendrojne ne vend. Quagliarela mund te shenoje gol edhe me pantofla. Shume pak reagim, shume pak perqendrim. E PAPRANUESHME.

KATER – per Ricardo Alvarez. Na vjen keq qe e themi, por mbas dy vjetesh, eshte rasti i rradhes i rendesishem i cuar dem, jemi me te vertete ne fund te rruges. Ne vend te tij hyn Guarin, krijohet nje loje tjeter. Serisht DESHTOI. Ndoshta shume shpejt drejt largimit.

PESE – Fitore te realizuara ne 15 ndeshje. Keto shifra tregojne qarte: se Inter-i fiton 1 ne tre ndeshje, ne rastin me te mire. Nje mesatare zhgenjuese per ata qe pretendojne te futen ne Champions League, qe sa vjen dhe largohet. Te tjeret vrapojne, Inter-i perseri ne vend numero.

GJASHTE – Javier Zanetti ne infinit dhe me tej, gjendet perballe Asamoah por e perballon me krenari dhe pa frike. Per me teper, e kalon disa me «fluturimet e tij». Nqse te gjithe do te kishin ndopak seriozitetin shpirtin e tij konkurrues, ndoshta do te flisnin per nje ndeshje tjeter. THELBESOR.

SHTATE – Njeriut te se ardhmes. Nje vote e forte ne nje humbje te tille, sigurisht, por e merituar: Mateo Kovacic i ka fituar serish zemrat e interisteve. Fiton topa, riparon gabime, lufton, drejton, shpeshhere priret te sulmoje, dhe per pak fiton nje penallti qe gjithsesi nuk e akordojne. Nuk flet asnjehere dhe kembe qe flasin. JETE TE GJATE MATEO-s. Keto jane lojtaret e rinj nga duhet te fillohet.

TETE – cunave te CURVA NORD. Nje koreografi elegante, madheshtore, domethenese. Perfekt ne cdo pjese te tij.ASNJEHERE NE SERIE B (mai stati in B), KRENAR QE JEMI TE VETMIT (orgoliosi di essere gli unici). Dhe nje thirrje te TRIPLETES. Triumfi i KLASIT dhe UNITETIT. Thjesht INTERIST. Komplimente atyre qe «behen copash» per dite te tera dhe kalon naten duke punuar mbi spektakle qe bejne xhiron e botes. Ata jane te vetmit fitimtare.

NENTE – vjet tek Inter-i, kurre nje karton te kuq. Esteban Cambiasso eshte nje njeri – perpara se futbollist – i ndershem, i drejte, i paster, korrekt. Nderhyrja me vonese mbi Giovinco-n, denim i shenjte. Cambiasso do te marre denimin qe meriton. Por eshte e tepert qe ti japesh atij leksione mbi korrektesen. Mbas 277 ndeshjesh, merr kartonin e pare te kuq. Nuk donte te bente keq, te parit qe i erdhi keq ishte ai. Nuk largohet si nje frikacak, per me teper vrapon te kerkoje falje. Nje njeri i vertete dhe i drejte.Gijotinon mediatike nuk e meriton.

DHJETE – gola ne kampionat, dhe dhjete te tjera midis Coppa Italia-s dhe Europa League. Te gjitha keto dhe te tjera eshte Rodrigo Palacio. Kesaj rradhe goli i tij nuk solli pike, por ne rast se nuk do te ishte ai lind pyetja: KU DO TE ISHTE INTER-i TANI. Udheheq eshe njehere sulmin, dhe eshte i pameshirshem kur ka topin fitues. E ndeshkon serisht Buffon-in. Nuk mjafton per rrugen drejt Champions, por ky Palacio gjithsesi meriton duartrokitje. Eshte nje 10… dhe lavderime.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.