Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

671 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Anglia – Jose Mourinho po kerkon me ngulm nje tjeter lojtar te Interit: gati nje shkembim?

Nga Anglia – Jose Mourinho po kerkon me ngulm nje tjeter lojtar te Interit: gati nje shkembim?
Inter Club Staff

Bayern Munich nuk e ka blere Ivan Perisic dhe mbi te tani jane rikthyer prozhektoret e Premier League.

Tabloidi anglez Daily Express flet diten e sotme per kroatin dhe e lidh ate me nje kalim te mundshem tek Tottenham.

Kroati eshte nje pelqim i vjeter i Maourinhos qe nga koherat e Manchester United dhe lojtari ka perfunduar me sa duket ne listen e merkatos se portugezit.

Kur ai sterviste Manchester United, e ka kerkuar me ngulm Perisic por ata nuk kane qene dakort per te shpenzuar 45-50 milione euro per kartonin e lojtarit te Interit.

Nderkohe, Ivan Perisic ka shkelqyer per aq sa ka luajtur edhe me Bayern Munich duke dhene 10 assist, duke shenuar gjashte gola edhe pse u demtua keqazi ne kavilje duke luajtur ne total vetem 30 ndeshje.

“Behet me dije se menaxheri i Interit, Antonio Conte nuk ka per qellim qe te perdore Perisic me tek Interi.”

“Prandaj transferimi i tij tek Tottenham eshte shume i mundur duke pare interesimin e madh te Mourinhos per te.”

“Ai e ka pranuar disa here se Perisic eshte nje lojtar ideal ne syte e tij dhe mund te ndodhe nje shkembim i rendesishem ndermjet Tottenham dhe Interit.”

“Ai mund te perdoret per te shkembyer Ndombele i cili do te shkonte keshtu tek Interi qe kerkon nje mesfushor fizik.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.