Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

666 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Anglia – Nje lajm shume i mire ka shkuar ne zyrat e Interit: Chelsea i ka komunikuar Marottes se ne merkato jane 10 lojtare: nder ta edhe Kante!

Nga Anglia – Nje lajm shume i mire ka shkuar ne zyrat e Interit: Chelsea i ka komunikuar Marottes se ne merkato jane 10 lojtare: nder ta edhe Kante!
Inter Club Staff

Jane plot 10 lojtaret e Chelsea qe mund te largohen kete vere ne merkato nga qyteti i Londres.

Sipas asaj qe tregojne mediat angleze, ne listen e dorezuarr nga Lampard tek klubi i Chelsea, eshte edhe emri i nje objektivi te madh te Interit.

Behet fjale per emrin e N’Golo Kante, mesfushori muskuloz qe aq shume enderron Conte per ta transferuar ne Milano.

Mesfushori francez deri pak kohe me pare konsiderohej si i pashitshem, por tashme situata e tij me sa duket ka ndrushuar.

Pas nje sezoni me ulje dhe ngritje, tranjeri eshte gati qe te privohet nga mesfushori perpara ofertave konkrete dhe te rendesishme.

Kante eshte prej javesh tashme nje objektiv i Interit, me Marotten qe ka tentuar te marre informacione per te, por cmimi i vendosur nga Chelsea ka qene teper i larte.

Por duke qene se ai tashme eshte zyrtarisht ne merkato dhe ky fakt ne nje kohe pandemie mund te ndihmoje qe cmimi te ulet akoma me shume.

Por kujdes, sipas mediave angleze, ne listen e shitjes se Chelsea jane edhe dy lojtare te tjere qe kerkohen nga Interi: Emerson Palmieri dhe Marcos Alonso.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.