Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 1, 2020

Scroll to top

Top

243 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Anglia vjen nje lajm shume i mire per Ashley Young

Nga Anglia vjen nje lajm shume i mire per Ashley Young
Inter Club Staff

Nese do te rinise me te vertete Serie A, ne shtepine Inter ka shume lojtare qe do te kerkojne te konfirmohen per sezonin e ri. 

Ato do te luajne shanset e tyre qe te bindin Interin te mos i shese apo ti bleje ne rast se jane ne huazim.

Nder keta lojtare, eshte edhe Ashley Young qe ka ardhur ne janar nga Manchester United por me sa duket, ai thjesht ben pjese tek lojtaret e huazuar, por jo tek lojtaret ne dyshim.

Ai ka bindur te gjithe per zgjatjen e kontrates se tij: Conte eshte entuziast per anglezin te cilin e ka aktivizuar qe ne fillim ne krahun e majte dhe keshtu rinovimi me Interin eshte nje formalitet tashme.

Ashtu si tregon Guardian, ne Angli, Young do te kompesohet keshtu me nje kontrate te re pasi ka bindur plotesisht tranjerin, shoket dhe stafin e klubit.

Per te shtate prezenca perpara se pandemia ta bllokonte komplet Serie A dhe futbollin ne nivel europian.

Por gjithmone nga Anglia vjen nje lajm i mire: nuk do te kete nevoje aspak per negociata sepse Interi dhe Young kane rene dakort per opsionin e zgjatjes me nje vit te kontrates qe ne marreveshjen e janarit.

Pra tani e gjithe ceshtja eshte dicka burokratike: vetem nje firme mbi kontraten dhe ja tek jemi: Young dhe Inter edhe nje sezon tjeter bashk.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.