Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,002 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Anglia vjen nje super lajm: “United ka gati nje oferte per lojtarin zikalter?”

Nga Anglia vjen nje super lajm: “United ka gati nje oferte per lojtarin zikalter?”
Inter Club Staff

Ne Angli flitet per Manchester United dhe per pamundesine e skuadres angleze per te arritur tek talenti Sancho i Borussia Dortmund.

Ai ishte objektivi numer nje i Solskjaer, por cmimi perfundimtar i fiksuar nga Borussia Dortmund nuk ka levizur kurre.

Jane shume 108 milione sterlina ne kete moment. E keshtu, me kalimin e diteve, nga burime shume afer klubit behet me dije se anglezet i kane humbur shpresat per Sancho.

Aq shume sa po mendojne ta zevendesojne ate me objektiva te tjere e nder ta, eshte edhe nje lojtar i Interit.

Per kete flet Telegraph, e cila zbulon: “United ka ekzaminuar te gjitha opsionet se kush mund ta zevendesoje Sanchon ne merkaton e tyre.”

“I pari vjen nga Interi dhe eshte nje objektiv i vjeter: behet fjale per Ivan Perisic dhe zikalterit nuk kerkojne shume per te.”

“Nderkohe, dy opsione te tjera jane Gareth Bale ose Douglas Costa, te cilet jane profile te cilet mund te konsiderohen bashke me kroatim”

“United ne kete moment e ka gati oferten, sepse parate nuk mungojne, por ata kane te pasigurt per cilin lojtar te futen ne bisedime dhe kroati i Interit do te ishte nje opsion shume i vlefshem.

“Kroati ka luajtur ne sezonin e fundit shume mire me Gjermani duke fituar edhe Tripleten dhe ka nje profil shume te mire.”

Per Interin do te ishte nje lajm shume i mire blerja e tij, duke pare situaten tek zikalterit te cilet duhet te shesin perpara se te operojne ne merkato.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.