Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,732 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Argjentina – Sabella i kishte kerkuar Icardit ta priste: Grumbullimi shume afer sepse…

Nga Argjentina – Sabella i kishte kerkuar Icardit ta priste: Grumbullimi shume afer sepse…
Inter Club Staff

Ai mund te filloje te enderroje. Maurito Icardi ishte nje nga lojtaret me pak ne forme gjate grumbullimit ne Pinzolo dhe kete e thonin testet e bashkpunetoreve te Mazzarrit. Tranjeri e ka perdorur goxha kete fillim sezoni, sepse e vlerson shume dhe deshiron ta integroje tek ky Interi i ri qe ka filluar te lind dhe te kete ekuiliber. Sa here ka hyre ne fushe sulmuesi i ri zikalter ka treguar qe eshte gati.

E kane vene re te gjithe, edhe ne Argjentine ku jane te bindur se Sabella do ta grumbulloje per ndeshjet e fundit kualifikuese te Kombetares. “Sulmuesi ka lindur ne Rosario – shkruan TN – por ka edhe nenshtetesi Spanjolle dhe Italiane, dhe Cesare Prandellit i pelqen shume”. Lojtari, duke pare zerat qe vijne nga kombi i tije, mund te grumbullohet per ndeshjet kunder Peruse dhe Uruguait te planifikuara per 11 dhe 15 tetor: “Bomberi zikalter eshte takuar me tranjerin e Argjentines ne shkurt dhe ka pranuar ta prese grumbullimin e tij. Momenti eshte shume afer: Icardi eshte momenti yt“.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.