Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

299 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Austria: Dragovic eshte ne Itali. Firmos sot?

Nga Austria: Dragovic eshte ne Itali. Firmos sot?
Xhorxh Gellci

Vijne nga mediat austriake te reja shume te rendesishme mbi te ardhmen e Aleksandar Dragovic, mbrojtesi i ri qe luan tek Bazel, per te cilin thuhet se Interi e ka bllokuar prej javesh. Sipas asaj qe shkruan portali SportNet.al, lojtari gjendet ne keto momente ne Milano, dhe flitet se marreveshja me Interin mund te zyrtarizohet sot. Bazeli kerkon te nxitoje per vete faktin se kete fundjave nis kampionati zviceran, me teknikun kuqeblu Murat Yakin qe kerkon te kete ne dispozicion te gjithe lojtaret qe do te zhvillojne kampionatin. Kujtojme qe Dragovic nuk i ka zhvilluar miqesoret e pregatitjes te sezonit te ri, me perjashtim te nje 45 minutshi ne ndeshjen e djeshme kunder Crvena Zvezda, per ‘ta ruajtur’ ne aspektin e nje shitjeje te mundshme.

Lajm i rendesishem, por duhet thene se bie ne kundershtim me ate qe thuhet ne Itali per merkaton zikalter, duke pare qe perpara se te bleje nje mbrojtes, Interi duhet te shese dike me rol te njejte. Eshte e mundur ndoshta, qe mungesa e grumbullimit te Silvestre per Pinzolo mund te jete nje shenje e arritjes te Dragovic ne Milano.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.