Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

417 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Bergamo: “Juventusi po tenton ti rrembeje Interit objektivin e madh te merkatos? Paratici gati te…”

Nga Bergamo: “Juventusi po tenton ti rrembeje Interit objektivin e madh te merkatos? Paratici gati te…”
Inter Club Staff

Eshte e gjitha per tu vendosur e ardhmja e Alejandro Gomez, trekuartisti i Atalantes qe eshte gjithmone e me larg Bergamos.

Ai vazhdon te jete jashte skuadre dhe te stervitet i vetem e per kete arsye po tenton me shpejtesi te gjeje nje skuader.

Por sipas Corriere di Bergamo, ne ditet e fundit Juventusi me sa duket po tenton ta rrembeje ate nga duart e Interit.

“Argjentinasi nuk deshiron nje transferim te nje skuader e dores se dyte por deshiron te kaloje te nje skuader qe lufton per dicka.”

“Pikerisht per kete arsye atij i ka mbetur vetem Interi dhe Juventusi. Interi ka shume deshire te marre, por me pare duhet te shese.”

“Nderkohe me ndryshe situata e Juventusit, qe i ka mundesite ta marre menjehere por nuk deshiron te paguaje aq sa kerkon Atalanta.”

“Gjithesesi, objektivi i pare per Interin quhet… Eriksen. Duket se pa largimin e danezit eshte e pamundur ardhja e argjentinasit.”

“Por Juventusi po provon te futet ne mes edhe pse ka nje marreveshje verbale ndermjet Gomez dhe Interit, gjithmone nese Atalanta do te pranoje kushtet e zikalterve. Me pak fjale do te jete ai telenovela e janarit ne merkaton italiane. Paratici eshte gati te luftoje me Marotten per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.