Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,353 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Brazili: Inter, pas pak ditesh oferta per Pato…

Nga Brazili: Inter, pas pak ditesh oferta per Pato…
Bujar Berishaj

Drejtuesit e Corinthians duhet te marrin ne ditet e ardhshme nje oferte nga ana e Inter per sulmuesin Alexandre Pato.

Mbeshtetja vjen edhe nga portal brazilian Lancenet: klubi nuk ka akoma detajet e propozimit me te cilin po merret agjenti i lojtarit Gilmar Veloz. Il Timao, megjithate, duket se nuk do pranoj nje propozim prej me pak se 15 milione euro te shpenzuara per blerjen e Paperos ne 2013.

Kujtojme se Sao Paolo, klubi ne te cilin ish-lojtari i Milanit eshte ne kredi, pa te drejten e nje perqindje prej 10% ne rast shitje per me shume se 15 milione, dhe ka te drejten e vetos per shitje ne shifer me te ulet. Presidenti i klubit ka kuptuar tashme se nuk kane ndermend te heqin dore nga Pato per shuma jo fitimprurese.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags