Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

607 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Franca – Dalbert afer largimit: destinacioni Monaco. Mbyllet gjithcka brenda javes?!

Nga Franca – Dalbert afer largimit: destinacioni Monaco. Mbyllet gjithcka brenda javes?!
Bujar Berishaj

Pas raportimit te L’Equipe gjate diteve te kaluara, tani eshte edhe Le10Sport qe raporton per interesimin e Monaco ndaj Dalbert.

Mbrojtesi brazilian vjen nga nje sezon jo bindes me klubin zikalter ku ka luajtur shume pak dhe ka qene poshte pritshmerive duke pare edhe investimin ne veren e kaluar nga ana e Interit.

Sipas mediumit francez, Marseille nuk eshte me aq e interesuar per ish-mbrojtesin e Nice, me Monacon qe tani ka pershepjtuar ndaj Borussia Dortmund.

Gjermanet ishin interesuar per te gjate diteve te shkuara, me teknikun Lucien Favre qe ka punuar me Dalbert gjate kohes sa ishin bashke te Nice, por eshte i pavendosur mes tij dhe Ricardo Rodriguez te Milan.

Por lajmi nuk mbaron vetem me nje interesim nga ana e Monacos per Dalbert.

Kjo sepse Le10Sport raporton se klubi nga principata pritet te gjej nje marreveshje me Interin brenda fundit te kesaj jave mbi bazen e nje huazimi me te drejte blerje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.