Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

251 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Kroacia flasin me siguri: “Eshte vendosur fati i Perisic. Ja ku do te luaje ai sezonin e ardhshem.”

Nga Kroacia flasin me siguri: “Eshte vendosur fati i Perisic. Ja ku do te luaje ai sezonin e ardhshem.”
Inter Club Staff

Ivan Perisic eshte rikthyer te stervitet pas shume jave ndalese per shkak te problemve fizike. 

Kroati kishte pesuar nje demtim ne kavilje dhe sot per here te pare pas shume kohesh eshte rikthyer te stervitet nen urdhrat e tranjerit te dyte te Bayern, Holger Broich ne nje sesion stervitje qe ka zgjatur vetem 45 minuta.

Nje lajm shume i rendesishem ky per kroatin, per klubin gjerman por edhe per Interin qe deshiron ta shese Perisic sa me shpejt.

Por sipas lajmeve qe vijne ne keto caste nga mediat kroate, burime shume afer dy klubeve tregojne se tashme marreveshja ndermjet Interit dhe Bayern eshte arritur.

Ky eshte nje lajm shume i mire sidomos per Interin. Kroati shkoi tek Bayern ne nje huazim me vlere 5 milione euro dhe Bayern ka te drejten e blerjes ne favor te saj per 20 milione euro.

Kjo shume e rene dakort veren e kaluar mendohet se do te preket dhe do te ulet per shkak te pandemise duke qene se ajo ka ndryshuar shume situata ekonomike ne futboll.

Ja pse dy klubet do te ulen perseri ne nje tavoline per te diskutuar. Por mardheniet jane shume te mira dhe tashme e ardhmja e Perisic eshte vendosur: ai do te vazhdoje te luaje per Bayern dhe Interi do te perfitoje diku tek 15 milione euro.

Kete ka shkruar pak me pare media shume e njohur kroate, Sportske.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.