Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

541 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga lotet ne Olimpico deri ne Camp Nou: zonja dhe zoterinj, ju prezantojme me Zhang Jr.

Nga lotet ne Olimpico deri ne Camp Nou: zonja dhe zoterinj, ju prezantojme me Zhang Jr.
Ardis
  • On 24/10/2018, 18:50

“Kjo eshte ajo qe deshironim”.

Mesazhi i afrimitetit ndaj skuadres qe deklaroi Steven Zhang ne prag te ndeshjes Barcelona-Inter eshte mesazh me nuanca dhe me kuptim.

Qe kur Suning ka marre ne kontroll Inter-in, mbas vitit te pare te rregullimit dhe te shume veshtiresive (tratativat e Joao Mario dhe Gabigol), kolosi i Nanchino dalengadale ka fituar besimin e popullit zikalter.

Duke filluar nga menaxhimi i brendshem dhe asaj jashte fushes, vazhdimisht ka sjelle sponsorizime “Made in China” dhe goditjeve inteligjente ne merkato qe prej kohesh nuk i shikonin ne Duomo-n zikalter.

Si Radja Nainggolan, mungese e madhe – sebashku, me Lionel Messin – per ndeshjen ne Camp Nou.

Ne pritje per tu nominuar si presidenti i Inter-it ne vendin e Erick Thohir, Zhang Jr. duket se ka pasur vetem nje objektiv ne keto muaj te fundit: te tregoje afrimitet. Ndaj shoqerise, ndaj skuadres dhe mbi te gjitha ndaj tifozeve.

Mbasi eshte transferuar ne Milano me qellimin per te treguar seriozitetin e projektit te familjes kineze tek Inter-i, i biri i bosit Jindong, eshte veleresuar per integrimin e vazhdueshem ne boten zikalter: duke filluar qe nga prezenca e tij ne cdo ndeshje ne San Siro deri tek ndjekje e stervitjes ne Appiano Gentile.

Duke filluar qe nga komentet argetuese ne postimet e rrjeteve sociale te lojtareve te Spalletti-t deri ne transferten e Camp Nou-t.

Dhe nuk mund te harrosh lotet e gezimit ne stadiumin Olimpico ne Rome, mbas fitores kunder Lazio-s me gol te realizuar nga Vecino, qe ka dhuruar serish emocionet e neteve europiane ndaj Biscione-s.

Sepse “kjo ishe ajo qe deshironim”. Dhe Steven Zhang, si e gjithe bota zikalter, ben mire qe i gezohet ketij momenti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.