Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

605 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Miranda te Skriniar, shi rinovimesh brenda 30 qershorit: ja arsyeja

Nga Miranda te Skriniar, shi rinovimesh brenda 30 qershorit: ja arsyeja
Bujar Berishaj

“Rinovimet jane gati, programi eshte i ngjeshur”.

Corriere dello Sport e nis keshtu artikullin e sotem rreth rinovimeve ne shtepine zikalter.

Kjo sepse Interi deshiron te sistemoj bilancin sa me shume qe eshte e mundur deri me 30 qershor, e shifren e amortizimit qe duhet ulur.

Jane keta rreshtat e Corriere dello Sport per strategjine e Interit e qe pastaj vazhdon: “Sa i perket Candrevas dhe Mirandas zyrtarizimet jane nje hap larg, me kontratat qe do te rinovohen per nje vit”.

E njejta gje pastaj do te vlej edhe per D’Ambrosio e Santon, me kete te fundit qe kontrata i skadon ne qershorin e ardhshem.

Ne fund sa i perket Skriniar ne loje futet edhe e ardhmja e tij sese me te Inter nuk do te rinovoj vetem sa per te vendosur nje nenshkrim mbi te bardhe.

Ky rinovim i sllovakut do te sherbej per te larguar zerat e merkatos dhe per te konfirmuar te ardhmen e tij qe do te vazhdoj te jete akoma me ngjyrat zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.