Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,279 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Rusia: Longo tek Zenit per 6 milion. Flet agjenti…

Nga Rusia: Longo tek Zenit per 6 milion. Flet agjenti…
Xhorxh Gellci

Pas Giulio Donatit, pershendet Interin edhe Samuele Longo? Keshtu duket, sipas asaj qe shkruan gazeta ruse Isvestia, sipas te ciles Zenit i Spallettit eshte afer per te blere per 6 milion sulmuesin qe sapo ka hyre tek Inter nga Espanyol. Longo vjen nga operacioni ne shpatull dhe duhet te jete i gatshem per pregatitjen verore te Pinzolo.

Megjithese ky lajm ishte i papritur ne Itali, duket se nuk ka qene i tille per agjentin e Longo, Claudio Vigorelli, i cili ka komentuar keshtu: “Pas nje viti i dhene hua tek Espanyol, Longo eshte kthyer tek Inter. Andrea Stramaccioni i njihte shume mire kualitetet e tij dhe do te donte ta mbante ne skuader te pare. Por Stramaccioni nuk eshte me traineri i Interit, cfare do te ndodhe tani nuk e di. Duhet te kuptojme cfare do te beje Walter Mazzarri, traineri i ri. Vetem me pas mund te mendojme per opsionet. Nuk eshte hera e pare qe per Longon interesohen klube ruse edhe spanjolle. Jam i sigurt qe do te kete nje te ardhme te madhe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.