Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

557 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA SKY – “Candreva kalon te Sampdoria: ja shifrat e operacionit, Interi do te perfitoje…”

E FUNDIT NGA SKY – “Candreva kalon te Sampdoria: ja shifrat e operacionit, Interi do te perfitoje…”
Inter Club Staff

Ne keto momente ka ardhur nje lajm shume i rendesishem nga Sky Sport Italia per sa i perket merkatos zikalter.

Antonio Candreva eshte shume afer Sampdorias dhe do te behet keshtu nje lojtar i ri i dorianeve.

Lojtari i krahut te Interit, sipas asaj qe tregon media italiane, do te kaloje me titull perfundimtar tek Sampdoria.

Interi keshtu do te perfitoje menjehere 2,5 milione euro ndersa lojtari vete do te nenshkruaje nje kontrate deri ne 2024.

Ai ka pranuar nje ulje rroge te vogel dhe do te marre te Sampdoria nje page prej 1,5 milione euro ne sezon.

Keshtu, mbyllet ne kete menyre aventura e ish-lojtarit te Lazios qe ka kaluar nga titullar i padiskutueshem per Conten, ne nje te padeshiruar.

Candreva doli jashte projektit ne menyre perfundimtare ne fundin e sezonit ku ai beri vetem nje prezence ne fazen finale te Europa League.

Ne kete moment, tek Interi titullar ne krahun e djathte eshte Hakimi dhe hapsirat per Candrevan do te ishin shume te vogla. Nga momenti ne moment pritet edhe zyrtarizimi i kesaj tratative sipas Sky Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.