Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,159 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Spanja: Barcelona pas Julio Cesar. Ndersa Handanovic…

Nga Spanja: Barcelona pas Julio Cesar. Ndersa Handanovic…
Xhorxh Gellci

Sipas gazetes te njohur katalanase, Il Mundo Deportivo, Barcelona po mendon seriozisht per Julio Cesar, ish-portierin legjendar te Interit, per te zevendesuar Valdes. Portieri spanjoll nuk do e rinovoje kontraten ne skadence korrikun e ardhshem. Deri tani jane bere sondazhe per emrat e Ter-Stegen, Handanovic dhe Reina, por tani eshte portieri brazilian ne krye te listes. Kupa e Konfederatave e luajtur ne nivele te larta, se bashku me cmimin jo shume te larte prej 3 milionesh, e kane bindur Barcelonen te synoje mbi Julio Cesar. Sipas gazetes, portieri brazilian eshte profili ideal per periudhen e tranzicionit me Valdes. Kerkesa e larte e Liverpool prej 10 milion per Reina po e con Barcelonen drejt kesaj zgjidhjeje.

Priten te reja ne oret e ardhshme dhe e ardhmja e ish-numrit 1 zikalter mund te jete spanjolle. Ne te njejten kohe, edhe Handanovic do te konfirmohej indirekt si portieri zikalter per sezonin e ardhshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.