Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 26, 2020

Scroll to top

Top

1,318 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NGA SPANJA – “PSG heq dore nga Dybala sepse ka perzgjedhur Icardin? Ja shifrat e super operacionit.”

NGA SPANJA – “PSG heq dore nga Dybala sepse ka perzgjedhur Icardin? Ja shifrat e super operacionit.”
Inter Club Staff

Paris Saint Germain ka kuptuar me sa duket qe mund ta humbase vertete Neymar dhe po leviz qe te perfitoje sa me shume prej kesaj gjeje. 

Klubi parizien fillimisht kishte menduar per Pauolo Dybala, por kjo hipoteze duket se ka marre fund keto dite dhe ata jane terhequr perfundimisht.

Leonardo po punon per nje marreveshje me Barcelonen per kalimin e Coutinho ne Paris dhe ne te kundert do te kalonte Neymar. Ne kete lloj marreveshje, PSG do te merrte edhe para ne kembim.

Por nje kalim i Coutinho tek PSG, do te eleminonte totalisht nje hipoteze qe e shikon Dybala ne Paris (e kemi thene edhe dje ne darke).

Keshtu, per te perforcuar repartin sulmues, PSG po mendon seriozisht per Mauro Icardin dhe shpreson qe kete tratative ta mbylle per rreth 60 milione euro dhe do te investoje keshtu nje pjese te parave per Neymar tek argjentinasi i Interit qe spo kalon aspak nje periudhe te mire ne Milano.

Gjithesesi sipas lajmeve nga disa media Spanjolle, PSG po lufton me kohen sepse me Icardin dhe Wanda Nara ata flitet se kane kohe qe e kane nje marreveshje.

Kundershtari tyre me i madh duket se eshte Juventusi por parate e sheikeve mund te bejne qe familja Icardi te transferohet ne Paris.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.