Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

823 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Spanja – Revolucion tek Reali, gati nje super oferte per Skriniar

Nga Spanja – Revolucion tek Reali, gati nje super oferte per Skriniar
Inter Club Staff

Mundo Deportivo ka folur per markaton e klubit spanjoll dhe ne artikull nuk flitet me per kapitenin e Interit, por Perez duket se ka hedhur syte nga gjigandi sllovak qe po shkelqen me Interin.

Ne Spanje flasin per merkaton e Real Madrid dhe nese me pare afronin emrin e kapitenit te Interit, Mauro Icardin me klubin spanjoll, tani emrat qe afrohen per sulmin madrilen jane Kane (Tottenham), Hazard (Chelsea), Lewandowski  (Bayern Monaco) dhe pa harruar Neymar qe duket nje piste shume e komplikuar.

Sipas El Mundo Deportivo, tashme Icardi nuk eshte me nje piste e vlefshme per Realin, te pakten per momentin.

Por Mundo Deportivo flet per objektivat e Florentino Perez per te gjithe repartet.

Tek portierat, emrat qe perfliten jane te Oblak, Courtois djhe De Gea, por edhe ai i Alisson Becker, portieri i Romes.

Por ajo qe nuk i pelqen Interistave, eshte fakti se sipas El Mundo Deportivo, Perez eshte gati te beje cmendurira per mbrojtesin e Interit, Milan Skriniar, qe me te vertete ka shkelqyer me bluzen e Interit deri me tani.

Zikalterit nuk pritet te pranojne oferta me te ulta se 80-90 milione euro, por fuqia e Real Madrid dihet tashme dhe mbase do te ishin te gatshem te benin cmendurira per Skriniar.

Mbrojtesa te tjere qe parashikohen se do te kerkohen nga Real jane edhe Matthijs de Ligt (Ajax) dhe Odriozola (Real Sociedad).

Skriniar deri me tani ka qene lojtari me i rendesishem i Interit me paraqitjet e tij te jashtezakonshme dhe drejtuesit zikalter do te tentojne ta blindojne per veren, por merkato ne vitet e fundit eshte bere me te vertete e pakontrollueshme dhe nese nje oferte me shume shifra (+100 milione) do te vinte ne klubin zikalter, atehere behet e pamundur te parashikohet e ardhmja.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.