Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2020

Scroll to top

Top

1,099 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Thohir stop rinovimeve: ai qe do garanci tani duhet te prese

Nga Thohir stop rinovimeve: ai qe do garanci tani duhet te prese
Andi Prifti

Marke, marketing, perforcimi i ekipit duke pare ne merkaton e janarit: jane keto mendimet e para te Erick Thohir. Indoneziani, ne fakt, bashke me skuadren e tij, po punon ne gjithe fushat per te mbeshtetur Interin e sotem dhe per te hedhur bazat e Interit te se nesermes. Dhe nese eshte nje faktor qe ai nuk e ka ne mendje, eshte ajo lidhur me rinovimet e kontratave per lojtaret qe kane nje kontrate shumevjecare me Interin.

Dhe per shembull, rasti i Fredy Guarin dhe Samir Handanovic. Situatat e tyre te kontratave, ashtu si ato te lojtareve me skandence ne 2014 dhe 2015, do vleresohen duke filluar ne shkurt-mars 2014. Kontaktet mes Interit dhe agjenteve te kolumbianit jane ndalur qe nje muaj me pare, kur u be nje afrim per rregullimin e rinovimit, por Interi u pergjigj se donte te priste pranveren e ardhshme.

Nga ky kendveshtrim, me shume mundesi nuk do te kete asnje te re deri ne momentin qe Thohir do vendose se tek cilet persona do besoje, si brenda ashtu dhe jashte fushe. Dhe per te arritur deri ketu do duhet kohe. Me respektin e duhur per ate qe do nje rinovim kontrate te shpejte, do duhet te tregohet i duruar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.