Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

397 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport ngre alarmin: “Nainggolan po i ben presion Interit per ta shitur te Cagliari: ai ka ngritur zerin ndaj…”

Sky Sport ngre alarmin: “Nainggolan po i ben presion Interit per ta shitur te Cagliari: ai ka ngritur zerin ndaj…”
Inter Club Staff

Me sa duket, nuk ka ende nje marreveshje ndermjet Interit dhe Cagliarit per sa i perket rikthimit ne Sardenje te Radja Nainggolan.

Kesaj radhe po tentohet qe ky transferim te ndodhe me titull perfundimtar, por Cagliari po refuzon te paguaje aq sa kerkon Interi.

Sipas asaj qe tregon Gianluca Di Marzio per Sky Sport, ne fakt, lojtari eshte takuar me Cagliarin perseri per te folur per kete marreveshje.

Ai tashme e ka arritur marreveshjen me kete klub, por ajo qe mungon ne kete moment eshte dicka tjeter.

Mungon dakordesia ndermjet Interit dhe Cagliarit me Interin qe vazhdon te kerkoje me patjeter te pakten 10 milione euro cash dhe jo dy lojtare ne kembim por vetem nje.

Cagliari nga ana tjeter deshiron te beje nje oferte me te ulet (flitet shume me te ulet), je prandaj ofron dy lojtare.

Por sipas Sky Sport, pikerisht ne kete moment eshte futur ne mes Radja Nainggolan qe po tenton te beje presion per shitjen te Cagliari.

Sipas Sky, ai ka filluar te ngreje zerin ne drejtim te drejtuesve zikalter qe kjo marreveshje te mbyllet sepse ka frike mos ‘ngec’ ne Milano, tek Interi, ku vendin e titullarit nuk e ka aspak te sigurt.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.