Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,439 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nje marreveshje komerciale prej 20 milione eurosh per te shuar ‘urine’ e Uefas. Sot, CDA e Interit vendos…

Nje marreveshje komerciale prej 20 milione eurosh per te shuar ‘urine’ e Uefas. Sot, CDA e Interit vendos…
Inter Club Staff

Gjithcka e konfirmuar. U dha edhe dje si lajm, por sot eshte konfirmuar nga te gjitha mediat italiane: Interi do te perfitoje nje shume te majme nga disa marreveshje komerciale ne Kine.

“Interi sot do te zyrtarizoje nje partnership te ri prej 20 milione euro me disa kompani te ndryshme kineze, shume afer botes Suning, te cilat do te perdorin marken zikalter – thekson Gazzetta dello Sport -. Nje levizje fondamentale per sa i perket bilancit, i cili eshte gjithmone e me solid qe prej ardhjes se Zhang Jindong.

Efektet e kesaj marreveshje do te jene te menjehershme, por nuk do te jete e fundit: “Nje operacion i tille mund te shtrihet ne shume kompani te tjera – shpjegon Corriere dello Sport -. Marreveshja zikalter do te jete tre vjecare, por e gjithe shifra e perfituar do te futet ne bilancin qe do te mbyllet kete te premte, ne menyre te tille per te mbyllur ‘vrimat’ qe jane kerkuar qe te mbyllen nga Uefa.

E pikerisht sot pasdite eshte ne program mbledhja e CDA (keshillit drejtues zikalter), me Zhang Jindong qe do te lidhet direkt nga Nanjing. Do te vendoset buxheti per sezonin e ri dhe preventivi i bilancit qe do te aprovohet. Gjeja me e rendesishme qe do te vendoset sot, eshte rruga e lire per njerezit e merkatos qe te bejne goditjet perkatese ne merkato.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.