Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nje thesar per tu menaxhuar. Kovacic, Hamsik i ri i Mazzarrit. Idete…

Nje thesar per tu menaxhuar. Kovacic, Hamsik i ri i Mazzarrit. Idete…
Andi Prifti

Nje thesar per tu menaxhuar.Po, sepse Mateo Kovacic eshte lojtari me i rendesishem i formacionit ZiKalter. I vitit te lindjes 1994, me ende mundesi per permiresim. Ne sezonin e kaluar ka treguar se mund t’i ndryshoje lehtesisht numrat e lojes: teknike e mire dhe shpejtesi. Ditet e para te grumbullimit kane qene pozitive, mes Appianos dhe Pinzolos ka treguar se ka nje gjendje te mire fizike. Logjikisht ai do te permiresohet pas testeve qe do t’i beje Walter Mazzarri.

Mos-marrja pjese ne Boterorin U-20 mund te jete nje zgjedhje e mire. Shoqeria i tha ‘jo’ kerkeses per te marre Kovacic ne kampionatin ne Turqi. Tani Mazzarri eshte gati qe t’i jape atij nje pozicion te ri. Ideja eshte qe te mbaje rolin e Hamsik. Kete gje e konfirmoi vete trajneri gjate prezantimit ne shtyp. Ndoshta duhet te permiresohet ne fazen realizuese sepse Hamsik ka nje force fizike te ndryshme nga ajo e Kovacic. Nje numer 10 me shkembime pasimesh, me nje kapacitet per te nxjerre sulmuesit te vetem. Mazzarri po mendohet. Imagjinoni si mund te jete Interi me Kovacic ne nje pozicion te rendesishem per ekipin. Duhet ta trajtojme mire kete thesar.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.