Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,247 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nje Toure per Mancinin: Ja formula qe do te perdoret per te ardhur tek Interi!

Nje Toure per Mancinin: Ja formula qe do te perdoret per te ardhur tek Interi!
Inter Club Staff

Tekniku i Interit, Roberto Mancini ka nje njeri fiks ne mendjen e tij per lojtarin e ardhshem te merkatos zikalter: Ai quhet Yaya Toure. 

Lojtari i Manchester City eshte baza qe Interi deshiron te rinise rrugen per te bere te madh Interin serisht. Por si mund te vije Toure tek Interi? Duke pare se kjo merkato do te jete e veshtire per shkak te Fair Play Financiar, drejtuesit zikalter kane studiuar dy zgjidhje: rroga e tij do te pergjysmohet dhe City do e lere te largohet me zero ose Jiangsu do e bleje nga City, do nenshkruaje nje kontrate 3-4 vjecare me Kinezet dhe me pas do te huazohet tek Interi. Yaya, qe pritet te jete njeriu imazh i Suning tek Inter pritet ta mbaroje karrieren ne Kine por me perpara do te kete mundesi te fitoje me Interin ne Europe. Serisht, e kesaj radhe ne Serie A.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags