Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

83 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nje vit i Strama-s

Nje vit i Strama-s
Ardis
  • On 08/04/2013, 23:36

A – ANTONIO CASSANO. E do ai, del garant per te, e imiton – Oh Strama bbene bbene – ben shaka duke thene – Po iu rrefej se jemi prej dy muajsh bashke – e vlereson ate per rolin deciziv qe ka per Inter-in, me pas vjen debati me te – Nuk eshte i grumbulluar kunder Catania-s? Nuk eshte ekuivalente me nje pezullim, eshte nje vendim i imi dhe kaq. Vitin tjeter do te jene serish… se bashku?

B – BOCCA. Eshte 16 shtatori i 2012, Torino – Inter 2012. Inter-i ka luajtur si nje ekip provincial? Jane fraza strumentaliste, per te bere polemika. Kur te flasin per Inter-in eshte shume e nevojshme te shpelash gojen.

C – CAMBIATO. «Nje vit ne pankinen e Inter-it? Nuk me ka ndryshuar si njeri, por me ka bere qe te kuptoj shume si trajner».

D – DERBY. Tre lojtare, dy fitore dhe nje barazim. Ne te dyten shkon drejt Curva Nord ben si Mourinho dhe bertet «Eshte per ju». Edhe ajo fitorja me 10 lojtare kunder 11, dhe thote: «Kane ndodhur shume gjera qe… kjo fitore vlen trefish».

E – ESEMPIO. Vjen nga primavera ne ekipin e pare te Inter-it. «Jam nje shembull qe endrrat mund te behen realitet. Jam nje CRACK i sistemit».

F – FIRENZE. Ne 17 shkurt Inter-i i tij nuk luan fare. Fiorentina – Inter 4-1. «Eshte faji im: bera nje gabim ne vleresim, ku i besova forces, mbas nje ndeshjeje te Kupes».

G – GENIALE. 14 prill 2012, mbas nje muaji zikalter. «Per te drejtuar Inter-in duhet te jesh pak i cmendur (PAZZO)?Preferoj te them gjenial».

H – 24. Njezetekater ore. Shume punetor. «Eshte nje gje qe me ka thene Moratti dhe me behet shume qejfi: me ka thene qe une, si Mourinho, jam shume punetor ne fushe».

I – INTER. Ka arritur te aktivizoje 49 lojtare. Me pas: 29 fitore, 10 barazime, 15 humbje, per nje mesatare pikesh prej 1.8 per ndeshje. Me 27 shtator 2012 thote: «Ku do te ndodhem mbas nje viti? Tek Inter-i».

L – LUCESCU. Mbas nje fitoreje shume te dhimshme (Inter – Tottenham 4-1). «Dje Moratti me ka marre ne telefon. Alo, flas me Lucescu-n? Jo president, jam perseri Strama…».

M – MOURINHO. «Nese me ka cuar ndonje sms? Ai nuk e di fare se kush jam une». Dhe e verteta vjen me pas: «Ishte nga te paret qe me ka dhene keshilla: nuk ia kam thene kurre lojtareve…». Mbas Inter – Napoli 2-1. «Une SPECIAL? Jo, une jam NORMAL ONE».

N – NEXTGEN. Me 25 mars 2012 fiton, ne Londer, Champions League-n per Primavera-t. Dhe aty mbasi e pa te triumfonte si person, Moratti zgjedh ate. «Kur me mori ne telefon ishim duke folur per taktiken dhe ne nje moment me bllokoi dhe me tha: «Andrea, tashme duhet te fitojme».

O – OLANDESE. Wesley Sneijder. Inter-i kishte vendosur qe ta largonte, dhe ai duhet «te merrte kohe».

P – PAZZINI. «Zgjedh 100 here te mbaj Militon».

Q – QUELLI CHE LO IMITANO. Nga radiot dhe TV, Strama eshte bere «viktime» e humorit. Por humoristi me i mire eshte vete ai, mbas 2 garash ne Serie A. «A do te qendroj te Inter-i? Te 12 agjentet e mi po punojne…»

R – RISCHIO. Me 17/03/2013 thote: «A ndihem nese jam i diskutueshem? Kam qene qe me 1 prill 2012». Dita kur beri debutimin ne Seria A.

S – SPESIERATEZZA. Ne fazen e shkuar, Inter-i i tij ishte skuadra e pare qe fitonte ne Juventus Stadium. «Eshte e bezdishme te degjosh dirigjentet e Juventus-it qe bejne komente ironike mbi taktiken tone spensieratezza. E kam degjuar me veshet e mi ate (Marotta-n), qe ironizonte tridente-n tone. Kemi fituar 3-1. Ne fushe».

T – TROPPI. «Eshte e vertete se Inter-i me nje trajner tjeter do te kishte 10 pike me shume? Joo… : 10 pike jane shume».

U – ULTIMA SPIAGGIA. Dileme e vjeter: me mire te talentuar apo me fat? «Ne rast se ndeshja kunder Samp-it do jete e fundit? Nuk me rezulton». Samp – Inter e shtyre me 3 prill.

V – VITTORIA. Cassano nuk eshte i grumbulluar, pjesa pare: 2-0 per Catanian. Finalizimi 2-3. «Tashme me thoni: kush do kishte vene bast 1 euro per ne mbas pjeses se pare? Kush?

Z – ZERO TITULI. «Kuzmanovic ka thene se Milani so e mbaroje sezonin me zero trofe? Boh. Shpresoj qe te fitoj nje. Coppa Italia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.