Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

874 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Njezet minuta dhe nje mesazh i qarte i derguar qe nga Pinzolo

Njezet minuta dhe nje mesazh i qarte i derguar qe nga Pinzolo
Ardi Deda

Java e ardhshme do te jete vendimtare per te ardhmen e Fredy Guarin. Agjenti do te jete ne Itali dhe do te ulet ne tavoline me Piero Ausilion per te kuptuar se si mund te arrihet ne nje zgjidhje qe te kenaqe te gjitha palet. Kolumbiani, per momentin, eshte i heshtur dhe po stervitet. Por, guarin eshte pare shume pak ne fushe

Pasi iu bashkua skuadres ne turneun ne SHBA, Guarin eshte me skuadren praktikisht prej 20 ditesh. Nje kohe e mjatueshme per tu futur ne skuader ne menyre perfundimtare, por nese ky do te ishte vullneti i Mazzarrit.

Tekniku duket se e konsideron Guarin zgjedhje te fundit te mesfushes interiste. Nje pjese loje kunder Eintracht, ndoshta me shume sec ishte parashikuar duke pare qe vete Mazzarri ka pranuar se ka qene i detyruar te ndryshonte shume per shkak te frikes se demtimeve. Vetem 20 minuta kunder Paokut, me gjysmen e skaudres te mbetur ne Appiano.

Pa nje sulmues (Botta), pa nje mesfushor te brendshem (Khrin), dhe me Obin qe vinte nga nje demtim, dukej se kishte ardhur momenti i duhur per Guarin, qe do mund te kishte luajtur si perpara me Icardin ashtu dhe ne rolin e tij te zakonshem si mesfushor i brendshem i djathte. Nje rol qe nderkohe i eshte dhene Jonathan. Nje eksperiment qe Mazzarri e ka filluar ne Pinzolo dhe po vazhdon ta coje perpara, pavaresisht kthimit te kolumbianit, qe duhet te luaje pikerisht aty.

Nje mesazh i qarte: Guarin, tek ky Inter, niset tashme ne radhen e fundit, pavaresisht se eshte ne podiumin e me te paguarve. Nje mesazh qe Mazzarri e ka dhene me zgjedhjet ne fushe dhe qe Ausilio do ta jape ne takimin e javes se ardhshme me Marcelo Ferreyra, agjentin e tij.

Shkohet drejt lamtumires por pa leshime: per me pak se 15 milione euro Guarin nuk largohet dhe do te jete nje rezerve luksi.

 

 

 

 

 

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.