Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

964 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nota dhe vleresimi i merkatos zikalter sipas tifozeve shqiptare (pjesa 1)

Nota dhe vleresimi i merkatos zikalter sipas tifozeve shqiptare (pjesa 1)
Xhorxh Gellci

Miresevini ne rubriken me te re te inter.al, ku tifozet shqiptare kane mundesi te shprehim mendimin e tyre. Kete rradhe flitet per merkaton e kesaj vere, ku secili kishte mundesi te jepte mendimin mbi merkaton e zhvilluar nga drejtuesit zikalter, lojtaret tek te cilet besojne me shume, ata qe nuk besojne, etj. Email-et e derguara ishin te shumta, prandaj po fillojme me tre mendimet e para. Te tjerat do te vijojne te publikohen gjate dites te neserme.

Eno Mucaj – “Mendoj se merkatoja ishte e shkelqyer. E vertet nuk erdhi ndonje super lojtar, por ama erdhi nje super trajner si Walter Mazzarri. Icardi ishte blerje shume e qelluar. Ka nje te ardhme te madhe perpara, sidomos me Mazzarrin si trajner. Gjithashtu edhe Belfodil nuk me duket keq. Taider eshte gjithashtu shume i mire dhe ploteson cdo rol ne mesfushe shume mire. Mendoj se eshte blerja me e mire qe berem. Nuk ngelet mbrapa as Campagnaro qe pavarsisht moshes po luan c’do ndeshje duke lene shpirtin ne fushe. Wallace pastaj eshte fiks per zevendesuesin e Johnathan. Eshte shume i shpejte dhe mjaft efikas me pasat. Doja te shikonim edhe Laxalt kete vit, por me mire qe u dha borxh sepse kishte pak hapsira kete vit. Gjithsesi do e shohim ne vitin e ardhshem. Nota e merkatos kete vit : 9!”

Donald Elmazi – “Jam Donald Elmazi, Interist shume i vjeter, tifon per interin e trashegoj nga im ate dhe jo prej Ronaldos (qe nuk esht turp ta pranojne ata qe jane bere), per merkaton e interit mendoj qe meriton nje 6,8(nuk esht as 6,5 po dhe as 7 ), beri mire rinovimin e vijes sulmuese me Icardin dhe Belfodil dhe mendoj qe nderhyrja ne merkato per te blere Eto’o mu duk e pavend dhe me mir qe nuk erdhi sepse duhet tu jepet hapesire te siper-permendurve, se dyti mendoj qe duhet te ishin bere 3 shitjet e Schelottos, Kuzmanovic dhe Pereiras qe ne fillim te korrikut ndoshta nuk kishin merkato por ama dhe po tu behej e qarte sic ju be Schelottos mund te gjenin nje skuader me kohe dhe ne rast largimi te ketyre duhej blere Isla, sepse loja e Mazzarit sic e dime bazohet ne krahee. Nje pike kyce tjeter mund te ishte dhe Nainggolan por e dime qe Cellino ben teka gjithsesi mund edhe te bindej. Perpos kesaj Taider eshte alternative goxha e vlefshme dhe tiofzat e interit nuk ngelen me gojen e hidhur, levizja e Campagnaros goxha e goditur ne baze te eksperiences dhe viteve ne itali por nuk mu duk dicka e zgjuar te lejosh qe Dragovic te te ik nga duart duke e pasur ne maje te gishtave sepse do ishte nje Icardi per mbrojtjen  tone duke pare qe Samuel dhe Chivu jane ne fotofinish te karrieres, keto ishin pikat kyce per tu diskutuar sipas mendimit im, ju pershendes te gjithve dhe Ce Solo L’INTER !!!!”

Ilir Vukaj – “Per mendimin tim duke shikuar nje mbrojtje stabile me Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus, Samuel, Rolando dhe Andreoli, mendoj se ky i fundit, per shkak te mos besimit te Mazzarrit ndaj tij do te jet flop ndersa te tjeret pritet te bejne mire.

Ne krah te mesfushes dy krahet Jonathan dhe Nagatomo jane top bashke me Wallace ai i cili nuk pershtatet me lojen e Interit eshte Pereira i cili do jet flop sepse Mazzarri deshiron lojtare te shpejte ne krah. Per KAPITENIN skam fjale eshte me i madhi.
Ne mesfush Guarin, Kovacic., Taider, Alvarez, Cambiasso, Kuzmanovic do jene te vetmit qe do aktivizohen pasiqe Mariga eshte i lenduar, Olsen eshte i ri nuk ka besim tek ai ne loj kur nuk ka rezultat ndersa Mudingayi do hyj vetem ateher kur do kete nevoj te mbroj rezultatin e ngushte.
Ne sulm, Palacio nuk mund te beje ne menyr perfekte sulmuesin e pare sepse gjithmon kerkon te kthehet te marr topinm megjithate do jete top edhe kete vit. Icardi do jete tipik 9 pasi qe rri ne zonen e rreptesise dhe pret rastin per te shenuar. Belfodil mendoj se duhet ti jepet hapesire pasi qe e posedon shum mire topin ka kontroll te mire ka teknik dhe me koke ka perparesi se eshte i gjate. Per Princin skam fjale eshte sulmuesi me i mire qe kemi ne ekip.(Ujku qimen e ndrron po zakonin se harron)”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.