Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

646 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nota dhe vleresimi i merkatos zikalter sipas tifozeve shqiptare (pjesa 2)

Nota dhe vleresimi i merkatos zikalter sipas tifozeve shqiptare (pjesa 2)
Xhorxh Gellci

Miresevini ne rubriken me te re te inter.al, ku tifozet shqiptare kane mundesi te shprehim mendimin e tyre. Kete rradhe flitet per merkaton e kesaj vere, ku secili kishte mundesi te jepte mendimin mbi merkaton e zhvilluar nga drejtuesit zikalter, lojtaret tek te cilet besojne me shume, ata qe nuk besojne, etj. Email-et e derguara ishin te shumta, pasi kemi publikuar tre mendimet e para dje ne mbremje, po vazhdojme sot me tre opinionet e rradhes.

XHULIO ALICKOLLI – Pershendetje Fc Inter Club Albania!Pike se pari dua t’ju uroj per faqen tuaj dhe qe ndihmoni te gjithe shqiptaret dhe jo vetem te marrin me shume informacion rreth Inter-it. Per mendimin tim merkatoja e Interit ka qene pozitive, jo nga me te mirat, por e kenaqshme. Kemi arritur te marrim lojtar si Campagnaro me kosto 0 dhe Taider me nje shifer te ulet. Lojtari te cilit i besoj me shume nga blerjet e reja dhe qe mendoj se mund te bej me mire nuk mund ta ndaj dhe nuk besoj se do jete vetem nje. Lojtaret tek te cilet besoj me shume jane Icardi, Taider, Belfodil dhe Campagnaro, por me shume besoj te Belfodil dhe Icardi pasi roli tyre eshte i preferuari im. Icardi eshte nje super talente dhe nje blerje e qelluar qe besoj se do beje mire kete sezon duke shenuar dhe gola te rendesishem gje qe ai di te bej shume mire dhe nje prej tyre shpresoj te vi ne derbin kunder Juventus. Per Belfodil po e njejta gje + qe zoteron me teper driblim se Icardi. Flop-i i merkatos se Inter-it tone mendoj se do jete Andreolli, nuk mendoj se eshte nje lojtar i gatshem te mbaj mbrojtjen e Inter-it mbi supe dhe mendoj qe Mazzarri nuk ka per ti dhene minutazhin qe ai ndoshta kerkon. Blerjet e Inter-it kete merkato verore nga 1-10, une e vlersoj me noten 7.5! Forza F.C. INTERNAZIONALE ♥

ARIGLON PALI

  • Mauro Icardi. Lojtar shume i mire me nje te ardhme shume te mire shpresoj qe te luaj mire kete sezon por, nuk kam edhe shume besim se do mund te bej gje qe ne sezonin e pare edhe pse e shikoj me shum optimizem
  • Ishak Belfodil. Nga ajo qe kam pare ne fush nuk eshte se me plq edhe shume si lojtare, por shpresoj per mire 
  • Hugo Campagnaro. Me kujton Walter Samuelin ne kohen e tripletes madheshtor ka nje siguri te papare besoj se ai do te jete nje nder lojtaret me te mire te interit…. *kjo besoj se do jete blerja me e mire
  • Marco Andreolli. Per zevendesus eshte i mire normal nuk mund te synonim qe te blinim zevendesus nne klasin e kampanjaroe etj,, si zevendesus eshte shum mire
  • Rolando…. besoj se nuk do te kete shum hapsira ne Inter shpresoj qe te mos ndodhin demtime por me ka pelqyer gjithmone jam cudit qe cne na e dha huazim porto…..
  • Wallace Oliviera edhe pse eshte shume i shpejt duke pare moshen nuk eshte se me bind edhe shum ky ben pune nese do te perdorje loj me kundersul del perpara shum shpejt por, nuk me pelqen edhe shum si lojatre
  • Saphir Taider pas hugos blerja me e mire e kesaj merkatoje eshte nje lojtare shume i mire edhe po e merr veten shum shpejt per mendimin tim ky do te zer vendin e kambiasos  ne te ardhmen.

ELTION PEPO – Merkato e Interit- Nota 6,5

Kete vit merkato e Interit, ne pamundesi te burimeve financiare dhe veshtiresive ekonomike nuk entusiazmon. Pervec faktit te mungeses se fondeve, munguan edhe idete qe bejne diferencimin e nje drejtori teknik apo sportiv nga drejtues i Interit ne drejtues normal. Fatkeqesisht, Branca nuk po i tregon me keto cilesi.Gjithsesi Forza INTER gjithnje…

Blerjet tek te cilat besimi eshte i larte jane :

1-Hugo Campagnaro – lojtar i sakrifices,njohes i mire i skemes me 3 mbrojtes dhe i lojes se Mazzarit,luftarak..i marre me parameter zero

2-Taider-lojtar i ri dhe me potencial te madh per me shume.Pike kyce e se ardhmes, por mbi te gjitha garancie se tashmes dhe lojtar qe di te beje mjaft mire te dyja fazet e lojes,difensive dhe ofensive.

3-Icardi-serish nje lojtar i ri qe lufton per cdo top dhe shume i forte ne lojen ne ajer e ne dyluftime…Jep shprese dhe fakti qe sa here sheh ngjyrat bardhezi te Juves perballe, shenon..Goleador

Flop:

1-Andreolli-megjithese i rritur ne akademine zikalter e i dashuruar me keto ngjyra, nuk jep sigurine e duhur per mbrojtjen zikalter.I avashte dhe i ngathet..

Per tu pare: Wallace(lojtare shume i shpejte) dhe Belfodil (premtues,por qe ka treguar shume pak per te qene nje garanci ne sulm)

Por nota 6,5 per merkaton eshte mbi te gjitha merite e zgjedhjes se Mazzarit ne krye te stolit..Me ne fund nje zgjedhje e duhur per stolin e ekipit tone..Faktori kryesor ne besimin per nje sezon te mire…Rralle gabon sezone dhe dore e hekurt..Punetor i palodhur dhe takticien i shkelqyer..

Gjithsesi AMALA dhe FORZA INTER  gjithnje 🙂

Toni, Tirane

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.