Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

4,495 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: A mund te klonohet Palacio? Hernanes dhe Handa super. Te shesesh Kovacic? Asnjehere!

Bujar Berishaj

Handanovic 7,5: Provon te vendos doren ne gjuajtjen e Candrevas por nuk mund te bej asgje. Shume mire tek Klose. Te sigurte qe mjaftojne 10 milione per ta harruar?

D’Ambrosio 6: Zbret me rregullsine e zakonshme dhe eshte me i sakte ne fazen e krosimeve: i rrezikshem.

Ranocchia 5,5: Dalje qe te fusin te dridhurat, pastaj permiresohet me kalimin e minutave deri tek dalja e pabese qe gati kushton me gol te Klose.

Vidic 6: Kur eshte perballe Felipe Anderson dhe Candreva ka pak veshtiresi por kontrollon situaten me mire se Ranocchia.

Juan 6: Mbulon ne mbrojtje. Te largosh Santon dhe te luash me ate do te thote te humbesh dicka ne fazen e shtytjes por sonte ka qene me mire se zakonisht.

Guarin 5,5: Nje gjuajtje e mire por shume konfuzion.

Medel 6: Mund te ishte ndeshja e tij: Lazio qe sulmon dhe ai ben mure. Perkundrazi duhet te krijoj dhe limitet e tij shihen. Dige po, regista jo.

Kovacic 7: Jashtezakonisht me jo vazhdueshmeri, jashtezakonisht vendimtar: i kuqi per Mauricion eshte provokim i tij per Palacion, topi per gol tek Podolski e gjeneron ai duke kaluar dy kundershtar, goli i dyte i Hernanes e gjeneron ai duke vjedhur topin dhe duke rinisur Palacion. Pervec nje rasti te ngjashem me Coutinhon: ketu rrezikohet me shume per persosmeri.

Hernanes 8: Ndeshje e shkelqyer e nje lojtari qe eshte pergjigjur ne fushe testit qe Inter i ka nenshtruar te gjithe skuadres. Ne kushtet me te veshtira, me nje stadium mik qe shnderrohet armik, tregon nje ndeshje te madhe.

Palacio 8: Nuk mund te klonohet? Me nje intelegjence futbollistke superiore, me kembe te shkelqyera. Kampion i vertete.

Icardi 5: Nate e keqe. Humb nje rast te sigurte ne fillim, humb nje penalltio. Mund te ndodh.

Podolski 5: Ka dy raste per dol mirepo nuk i shfrytezon.

Nagatomo 6: Pa turp e lavderime.

Brozovic: pa note.

Mancini 6: Cfare duhet bere per ta kuptuar? Eshte ajo qe ka menduar kur, akoma edhe nje here, Inter duket qe nuk shfrytezon superioritetin numerik. Duhet te punoj shume gjate pregaditjes sezonale tek ata qe do te mbeten ne kete aspekt.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.