Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,551 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat: Andreolli-Campagnaro, as hija e gabimit nuk u pa. Kush ka qene pas, qendron pas…

Notat: Andreolli-Campagnaro, as hija e gabimit nuk u pa. Kush ka qene pas, qendron pas…
Inter Club Staff

Perfundon keshtu ndeshja e fundit per Interin ne fazen e grupeve te EuropaLeague. Qarabag-Inter mbaroi me rezultatin 0-0. Keto jane notat e lojtareve nga fcinter1908.it:

Carrizo 6,5: Gjithmone i kujdesshem dhe i perqendruar. Mbeti i shtangur vetem tek devijimi i Donkor ne fund. Shpetoi rezultatin ne fundin e pjeses se pare me nje pritje spektakolare.

Campagnaro 6,5: Largimi i Mazzarrit duket se i ka dhene deshire dhe stimuj. Kjo gje duket edhe ne fushe.

Andreolli 6,5: Drejton mbrojtjen me siguri te madhe dhe me pak elegance arrogante. Pelqehet ne paraqitjen e tij.

Donkor 5,5: Nuk ja kalon keq por ben dy gabime qe peshojne: Tek i pari con Carrizon ne detyre ne fund te pjeses se pare si edhe tek gjuajtja ne minuten e 93 ku devijoi keq.

Mbaye 5,5: Me shume i rrezikshem me koke ne zonen e kundershtarit se sa ne krah. Eshte akoma i turpshem. Ndoshta nje huazim tjeter do te funksiononte me shume se sa qendrimi ne tribune.

Khrin 5,5: Duhet te ishte elementi i kualitetit ne mesin e fushes por nuk tregon gjerat qe priteshin dhe humbet ne loje e siper. Perfshihet shume pak.

M’Vila 6: Ka rritje ne krahasim me ndeshjet e tjera por per momentin por pritet me shume prej tij. Nuk dominon mesfushen ashtu sic duhet. Gjithsesi ben disa nderhyrje te sakta.

Obi 6,5: Eshte mesfushori me aktiv i Interit dhe nuk ka asnje qellim qe te zhvilloje thjesht nje ‘miqesore’. Kete gje e tregon menjehere ne fushe ku u perfshi ne nje sere dy-luftimesh.

D’Ambrosio 5: Ka nevoje qe te rekuperoje pak gjendjen sepse eshte mbrapa dhe kjo gje duket qarte.

Osvaldo 5,5: Dukej qarte qe motivimi nuk ishte maksimal e nuk eshte se beri ndonje ndeshje te madhe. Pablito deshiron minuta ne kampionat.

Bonazzoli 6: Mori shume pak topa dhe e tregoi pak veten. Por andej nga fundi, mori nje top dhe leshoi nje predhe drejt portierit. Cdo ndeshje sherben si eksperience dhe ai duhet te fitoje sa me shume nga shanse te tilla.

Dimarco dhe Baldini pa vote.

Mancini 6: E kthen Interin me tre mbrojtes prapa dhe ben nje test tek krahet. Hedh ne fushe te gjithe rezervat dhe arrin qe te beje skuadren te luaje nje ndeshje te mire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.