Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 8, 2020

Scroll to top

Top

961 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Asamoah do e shohe edhe ne enderr Lazzarin. Keq Miranda. Pastaj Perisic to Icardi…

NOTAT – Asamoah do e shohe edhe ne enderr Lazzarin. Keq Miranda. Pastaj Perisic to Icardi…
Inter Club Staff

Interi arrin te fitoje nje ndeshje shume te rendesishme ne fushen e Spal edhe pse zikalterit rrezikuan jo pak qe te mos dilnin me 3 pike nga kjo transferte.

Por Maurito Icardi dy here mendoi qe zikalterit nuk duhet te dilnin pa pike nga kjo ndeshje duke shenuar nje dy golesh.

Keto jane notat e lojtareve zikalter pas ndeshjes:

HANDANOVIC 7 – Shpesh here te fut te dridhurat me ato pasimet ne qender qe jane si te dyshimta. Por sot e shpetoi Interin ne me shume se nje rast. Shume mire!

VRSALJKO 6 – Praktikisht ai sot debutoi me Interin qe nga minuta e pare. Pati momente ku luajti shume mire por edhe kur vuajti po aq shume. Me ritmin qe kishte Spal ishte dicka e paevitueshme.

SKRINIAR 6,5 – Si gjithmone, ai. Me Miranden ne nje ditet te zeze, e gjen shpesh here veten te spastroje zonen i deshperuara.

MIRANDA 4,5 – Nje nate per tu harruar. Pervec golit te Paloschit, shpesh here i pasigurt dhe me vonese. Vuan ne cdo moment.

ASAMOAH 5 – E para ndeshje negative per ganezin. Ne krahasim me Miranden, ai pati fatin e keq qe gjeti perballe nje kundershtar te kerikuar sot si Lazzari qe pothuajse e cmendi gjate gjithe takimit.

VECINO 6 – Rritet me kalimin e minutave edhe pse nuk e ka bere ende ate lojen prej Vecino. Kerkon me se shumti qe te permbaje Spal se sa te ndertoje.

BORJA VALERO 5,5  – Duhet  te ishte ai qe te ulte ritmin dhe ti jepte gjeometrine Interit, por Spal ishte shume e karikuar sot dhe shpesh here e mer perpara edhe ate.

KEITA 5,5 – Shume i rende gabimi ku ai nuk i jep mundesi Interit qe te mbylle takimin. Mund te bente gjithcka pervec asaj qe beri. Nderkohe ishte nje ndeshje shume konfuze ajo e atij sot.

NAINGGOLAN 6 – E mbyll ndeshjen duke ecur me veshtiresi, por ne pjesen e pare sidomos eshte ai qe mban Interin gjalle. Rritja fizike e tij eshte lajmi me i mire qe ka Interi ne kete moment.

PERISIC 7 – Perisic to Icardi is back. Luan nje ndeshje me shume vrap kroati. Por kur ishte momenti per te lene shenje ai zgjedh rrugen e sigurt, ate prej Ivan: topin tek Icardi e pastaj ne rrjete e con ky i fundit.

ICARDI 7,5 – Dy topa, dy gola. Icardi eshte rikthyer bomberi qe te gjithe njohim. Vazhdon te jete deciziv si sezonin e shkuar.

POLITANO 5 – Futet por kesaj radhe ne menyren e gabuar. Humb shume topa por ne momentin qe duhet te bente gjene e duhur, humbet ne egoizem.

LAUTARO MARTINEZ 6 – Provon qe te nxjere perpara skuadren. Fiton disa goditje denimi teper te cmuara dhe i ben kundershtaret te zverdhen me kartona.

GAGLIARDINI 6 – Ben mur perpara mbrojtjes ne ato minuta qe kerkohet ndihma e tij.

SPALLETTI 7 – Interi i tij vazhdon te fitoje dhe tregon se ka gjetur karakterin e duhur. Shenon Psv? Ska gje, shenojme dhe e kthejme. Shenon Spal? E kthejme dhe kthehemi ne avantazh. Nje muaj me pare skuadra do ishte thyer ne copeza pas nje goli te pesuar, tani jo me. Merita eshte e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.