Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

1,369 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat – D’Ambrosio eshte i pathyeshem. Mire edhe M’Vila…

Notat – D’Ambrosio eshte i pathyeshem. Mire edhe M’Vila…
Bujar Berishaj

CARRIZO 5,5 – Nuk merr as edhe nje goditje. Ne shansin e vetem per azeret Reynaldo gabon. Nga ana tjeter rrezikon ne lojen me kembe per te ngjallur mbremjen e tij.

ANDREOLLI 5,5 – Rrezikon ne pjesen e pare me rivenien e topit ne loje me Reynaldon. M’Vila eviton nje nate pa gjume. Jo brilante vecanerisht, per fatin e tij kundershtari eshte modest.”

RANOCCHIA 6,5 – Luan forte dhe eshte gjitheperfshires edhe perpara kur eshte i nevojshem. Vihet pak ne veshtiresi kur kundershtaret sulmojne. Gati dyfishon rezultatin por topi perfundon larte dhe kurre nuk humbet nje duel.

JUAN JESUS 5,5 – Respekton dallimin por Reynaldo e ben qe te deshtoj lehte ne kunderzbritje duke dridhur Meazzan. Megjithate tregon se ka kaluar shokun post-Cagliari, edhe pse nuk e ka akoma sigurine.

NAGATOMO 5,5 – Mundohet te le pas shpine makthin e te dieles, por ne krahun e tij eshte krijuar shume pak. Krahasuar me kolegune tij ne krahun tjeter nuk duket dhe aq mire. Me Hernanes pak marreveshje, braziliani preferon levizje te shpejta.

HERNANES 5,5 – Del per shkak te dhimbjeve, do te thote se ka vrapuar shume dhe ka sakrifikuar vetveten. Edhe pse talenti i tij eshte i njohur, nuk eshte ai Profeti i ardhur nga kryeqyteti per te bere diferencen. (nga min. 72′ OBI 6).

M’VILA 6,5 – I zoti dhe agresiv, nje ndeshje e mire per te konfirmuar qe eshte ne rritje. Shpeton skuadren ne rastin e Reynaldo qe perfiton pas gabimit te Andreollit, pastaj lufton per topata qe kalojne ne zonen e tij.

KUZMANOVIC 5,5 – Nuk bie shume ne sy, limitohet vetem duke mbajtur poziten e tij dhe nuk perfshihet ne sulmet klasike. Nuk perfiton nga kjo mundesi qe te ven teknikun ne dyshime. (nga min. 59′ MEDEL 6).

D’AMBROSIO 7 – Pjesa e pare e mahnitshme, bluan kilometrat ne krahun e tij dhe askush nuk eshte ne gjendje ta kontrolloj. Kroson bukur me te majten dhe te djathten dhe vendos qershine mbi torte me nje gol vendimtar: i bukur dhe me fat per devijimin. Bie pak ne pjesen e dyte, por ai tashme e kishte bere te tijen.

GUARIN 5,5 – Provon me aftesite e tij por rralle godet ne porte. Vullneti nuk mungon por ka tendence te tepruar ndonjehere. Jo mire. (nga min. 63′ OSVALDO 6,5).

ICARDI 6,5 – Nje pjese e pare me “Kush e ka pare ne fushe?” sidomos per prirjen e ulte te shokeve per te sulmuar. Ne gjysmen e dyte fillon punen e tij dhe ve ne pune Sehic. Shperdoron keq asistin e Obit, por shpeton 5 minuta nga fundi duke shenuar nje gol te bukur.

MAZZARRI 5,5 – Fillon me nje ortek fishkellimash qe vijne nga disa sektore te Meazzas, pasoja te pashmangshme pas te dieles se kaluar. Zgjedh formacionin e Evropes, por loja nuk permiresohet dhe rekuperimi eshte evident. Ne sulm krijohet pak, Icardi pa nje shok ne krah nuk verehet dhe pas ndryshimeve ekipi ndryshon shume. Mund te jete i kenaqur?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.