Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat e Gazzetta dello Sport – Ivan eshte me te vertete i ‘tmerrshem’. Banega fari i skuadres!

Notat e Gazzetta dello Sport – Ivan eshte me te vertete i ‘tmerrshem’. Banega fari i skuadres!
Inter Club Staff

Vetem nota te njejta ose mbi 6, pervec dy lojtareve qe nuk mund te vleresoheshin dot per shkak te minutazhit te paket si Joao Mario dhe Nagatomo.

Te gjitha notat jane kaluese per interistat e Piolit te cilet ishin protagonist te nje 5-1 teper te bukur ndaj Cagliarit dje. Sipas Gazzetta dello Sport, ai qe ka rene me shume ne sy ka qene Perisic, i cili eshte vleresuar edhe si me i miri ne fushe: “Ivani i tmerrshem lX, ne kuptimin e golit te 9 ne Serie A (vetem me Wolfsburg ne Gjermani ka shenuar 10 ne nje kampionat). Dopiete prej sulmuesi te vertete, e dyta pas asaj ndaj Udineses.

Ai eshte njeriu qe ben nje pune te jashtezakonshme ne krahun e tij, si trekuartist i jashtem. Te mahnit me sakrificen e tij te vazhdueshme ne mbrojtje. Pervec Perisic, ata qe kane rene ne sy per Gazzetta dello Sport ka qene edhe Banega me noten 7,5 i cili eshte cilesuar si fari i skuadres dhe Icardi me noten 7. Ndersa te gjiteh te tjeret kane noten 6,5. Vetem Candreva me Eder kane mare noten me te ulet, noten 6.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.