Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 23, 2021

Scroll to top

Top

2,321 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat e Gazzetta dello Sport – Yuto, gabim amatoresk. Shpeton vetem Handanovic

Notat e Gazzetta dello Sport – Yuto, gabim amatoresk. Shpeton vetem Handanovic
Bujar Berishaj

Per Gazzetta dello Sport, jane Samir Handanovic dhe Yuto Nagatomo lojtari me i mire dhe me i dobet respektivisht.

Slloveni, te cilit gazeta i jep nja 7.5, eshte autor i “dy daljeve te mrekullueshme, me te paren ndal Insignen e pastaj edhe Mertens. I pafuqishem te goli i Callejon. Ne pjesen e dyte mban gjalle Interin me disa pritje te medha, ndal Insignen dhe Rog, ne limitet e mrekullise kur largon ne korner edhe gjuajtjen me take te Insignes qe devijohet nga Murillo”.

Ne anen tjeter eshte 4 nota per japonezin qe “shkaterrohet nga Callejon. I pavemendshem edhe i fal Napolit rastin per 1-0. Nje gabim amatoresk, e papranueshme menyra se si japonezi kerkon te dergoj ne korner nje top i cili nuk eshte aspak i veshtire per t’u lexuar”.

Per pjesen tjeter Murillo me 6.5, ka vetem tre nota te mjaftueshme me vleresimin 6 per Medel, Perisic dhe Andreolli. Icardi dhe Banega me 5.5, D’Ambrosio, Gagliardini Candreva dhe Eder me 5, 4.5 per Joao Marion dhe 4 per Brozovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.