Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,632 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT e Gazzetta – Skrinair TOP, Handanovic FLOP. 7 per Nainggolan!

NOTAT e Gazzetta – Skrinair TOP, Handanovic FLOP. 7 per Nainggolan!
Inter Club Staff

Jane Milan Skriniar dhe Samir Handanovic dy fytyrat e ndryshme te Interit dje ne Stripe ku Frosinone u mund me rezultatin 3-1. 

Ajo e Skriniar eshte fytyra e bukur e Interit, ndersa sopas Gazzetta dello Sport Handanovic ka qene nje flop.

“Nje mur, nuk ka fjale tjeter per Skriniar dhe Samuel te mos ofendohet sepse ai shume shpejt do te jete i te njejti nivel. Tashme pseudonimin e ka merituar plotesisht.”

“I papermbajtshem edhe ne zonen e Frosinones duke bere qe Chibsah te shkaktoje penallti. Nuk ka asnje top ne ajer qe ai nuk e dominion. Nuk ka top qe kalon ne zonen e Interit qe te mos mberrije me pare ne kemben e tij.”

Ne pas nje note teper e ulet per Handanovic, i cili ka marre noten 5: “Tek goli i Cassata eshte firma e tij: me dore nuk arrin te ndaloje dot nje top te lehte i cili perfundon ne rrjete. Pas dy ndeshjesh pa pesuar gol, ja tek rikthehet te pesoje perseri.”

Por me Handanovic noten 5 e ka ndare edhe Politano dhe Borja Valero, njeri 5,5 e tjetri 5.

Shume mire te tjeret me pas: 7 per Nainggolan, D’Ambrosio dhe Vecino. 6,5 dhe 6 per De Vrij, Asamoah, Perisic, Icardi, Keita dhe Gagliardini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.