Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

7,381 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat e Inter-Genoa: Brozovic epic, Nagatomo keq. Po Gabigol, eshte me keq se Palacio dhe Eder?

Notat e Inter-Genoa: Brozovic epic, Nagatomo keq. Po Gabigol, eshte me keq se Palacio dhe Eder?
Inter Club Staff

Interi ja del te fitoje nje ndeshje teper delikate ne San Siro, duke arritur keshtu fitoren e gjashte radhazi ne shtepi, gje qe nuk ndodhte qe prej 2011. Nderkohe, keto jane notat e ndeshjes se djeshme:

HANDANOVIC 7 – Shpeton Interin tek rasti i Ocampos, me pas perseri ndaj Lazovic. E mban skuadren ne kembe ne momente veshtiresie.

D’AMBROSIO 6 – Pjese e pare me shume vuajtje, pak a shume si e gjithe skuadra. Por ne pjesen e dyte luan mire. Me pas shpeton edhe dy gola, nje per cdo pjese.

MIRANDA 6 – Luan ne nje mbrojtje teresisht te re, kerkon te mare situaten ne kontroll dhe ja del disi.

MURILLO 5 – Shpesh here vuan, si ne fazen pa top e si ne fazen e ndertimit. Presim shume me shume nga ai.

CANDREVA 5,5 – Ne binaret e krahut te djathte ben pak, mbase ngaqe ishte i detyruar edhe te mbronte dhe te mbulonte.

BROZOVIC 7,5 – Jo vetem dy gola. Por edhe kur skuadra vuan si per dreq, ai duket i vetmi i perfshire ne ndeshje. I bindur dhe bindes. E me pas ajo e djathe fantastike qe ka.

JOAO MARIO 7 – Rritet me kalimin e minutave dhe duket shume me shume i kthjellet kur avancon perpara. I mrekullueshem marshimi ne sulm tek goli i 2-0.

NAGATOMO 5 – Lazovic e cmend praktikisht. Nuk e shikon kurre madje. Ose me sakte i ka pare vetem numrin e bluzes.

MELO 6 – Ai hyn per ti thene pak peshe mesfushes dhe menjehere Genoa ndalon se dominuari. Jep ndihmen e tij ne ndeshjen e djeshme.

EDER 4,5 – Nuk e prek kurre topin dhe Pioli i heq pas pjeses se pare. I zhdukur totalisht!

ICARDI 6,5 – Eshte i vetmi qe i kishte idete e qarta edhe ne 45 minutat e para. Perplaset me kedo ne mbrojtjen e Genoas madje arrin te krijoje edhe rreziqe i vetem ne sulm, edhe pse pa sukses. 

PALACIO 5 – Mosha eshte ajo qe eshte, te gjiteh e dime. Sprintin tashme nuk e ka ate te koheve te arta. Provon te beje Palacion e perhershem, por mundesite nuk i ka me.

PERISIC 6 – Hyn ne loje dhe i jep frymemarrje skuadres dhe e ben mire. Mund edhe te kishte shenuar, por ne total ne ato minuta qe luajti, luajti mire.

BANEGA – pa vote.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.