Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,631 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat e Inter-Lazio: Ansaldi dhe Miranda keq-keq. Perisic ‘unstoppable’. Palacio, Argjentina po te therret…

Notat e Inter-Lazio: Ansaldi dhe Miranda keq-keq. Perisic ‘unstoppable’. Palacio, Argjentina po te therret…
Inter Club Staff

Interi eleminohet keshtu nga Kupa e Italise  me nje ndeshje qe do te mbahet mend me shume per arbitrimin skandaloz se sa per lojen e bukur qe per hir te vertetes nuk mungoi ne Meazza. Nderkohe, keto jane notat e ndeshjes se djeshme:

Handanovic 7 – Mban gjalle shpresat e Interit aq sa mundet, kundershtaret nuk arriten ta mposhtin asnjehere balle per balle. Asnje faj ne golat e pesuar.

D’Ambrosio 5,5 – Kete here nuk perserit ndeshjen fenomenale te fundjaves se shkuar. Mbeshtet pak dhe mbrapa jo shume preciz.

Miranda 4,5 – Edhe me te miret mund te gabojne ndonjehere. Luan nje ndeshje te dobet, te mbyllur me nje karton te kuq dhe penallti te shkaktuar edhe pse per hir te vertetes nuk shkaktoi asnje faull ndaj Immobiles.

Murillo 6 – I pa mbeshtetur nga Miranda kesaj radhe, nuk ben asnje gabim te rende. Ka bere nje ndeshje te mire duke mbyllur shume koridore e duke u treguar i kujdesshem.

Ansaldi 5 – Nese nuk do te ishte Miranda do te ishte ai me i dobti ne fushe. Asnje kros i sakte dhe ne mbrojtje le vetem vrima.

Brozovic 6,5 – Prek shume topa, si zakonisht, me sakte, nje pafundesi topash. E ndoshta per kete gabon edhe shum prej tyre. Por cdo aksion kalon ne kembet e tij, duhet te mesohet te kontrolloje pak nervat.

Kondogbia 6 – Zhvillon nje ndeshje te mire. Ka besim tek vetvetja dhe duket. Por vetbesimi i tepert e ben qe te tentoje te shenoje edhe nga shtepia njehere. Gjithesesi duket nje tjeter lojtar nga ai qe jemi mesuar te kemi shohim muaj me pare.

Candreva 5,5 – Eshte njeriu i dites, me Conten qe provoi ta blinte ne minutat e fundit te merkatos nga Interi. Por shum ishte teper konfuz. Ndoshta nga merkato?

Banega 5 – Keq. Shume keq. Keq ne te gjitha fazat e lojes. Nuk nderton aagje dhe ndihmon Lazialet te nisen gjithmone rrezikshem. Duhet nje Banega tjeter ne fushe nese deshiron vertete te ndihmoje Interin.

Perisic 7 – Me i miri ne fushe ai ishte. Nje tren i vertete qe mer perpara te gjithe skuadren e Lazios per 90 minutam praktikisht i pamarkueshem per kundershtaret.

Palacio 5 – “Kur ke dhene shume, duhet te largohesh e ti besh vend te tjereve” thote Ligabue ne nje nga kenget me te njohura te tij. Mbase Palacio duhet ta degjoje paksa. Vetem kaq mund te thuhet per Palacion e djeshem ne fushe.

Icardi 6 – Provon te jape ndihmen e tij ne pjesen e dyte por i kuqi i Mirandes komplikon gjithcka. I zoti te nxjerre Radu me te kuq me shkathtesine e tij.

Joao Mario 5,5 – Kesaj radhe nuk ‘ndez’ si heret e tjera, faj per kete ka edhe mangesia numerike ne fushe.

Medel – pa vote.

Pioli 5,5 – Thote se beson tek Kupa e Italise por tregon te kunderten. Nese nuk do te kishte qene Juventusi te dielen, ky do te ishte formacioni? Palcio per Icardin eshte nje zgjedhje e tepert…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.