Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

607 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT E NDESHJES – Brozo Money in the Bank, Vidal luftarak. Nderkohe, nje note shume e ulet shkon per…

NOTAT E NDESHJES – Brozo Money in the Bank, Vidal luftarak. Nderkohe, nje note shume e ulet shkon per…
Inter Club Staff

Inter ka fituar ndaj Torinos me rezultatin 1-0 ne Meazza nje ndeshje qe doli me e veshtire nga sa u prit. 

Skuadra e Juric eshte vendosur shume miren e fushe dhe Interi e ka pasur pak me te veshtire se ndeshjet e fundit diten e sotme.

Nderkohe, keto jane notat e ndeshjes sipas FcInterNews.it:

HANDANOVIC 6 – Mbetet i palevizur te e djathta e Pjaca qe doli per disa milimetra jashte. Hidhet kur Lukic gjuan nga goditja e denimit.

Per sa i perket te tjerave, per shumicen e rasteve mendojne shoket e skuadres te cilet nuk lene kundershtaret te kalojne.

SKRINIAR 6,5 – Sot kishte nevoje per shume brryla sepse ishte nje nga ato ndeshjet e pista qe nuk eshte spektakolare por kur duhet te djersisesh shume.

Ishte nje ndeshje me me pak sulme, por qe nga momenti ne moment rrezikonte te komplikohej. Shume mire sepse arriti ta mbante perqendrimin lart ne cdo moment.

DE VRIJ 6,5 – Sanabria e dergon shpesh here larg zones se tij por rralle here gabon. Torino leviz mire por ai mbulon po aq mire.

Shume mire edhe te topat e larte por edhe me presingun kur Torino ka topin. I qete si gjithmone.

BASTONI 6,5 – Nuk habit me askend fakti se ai e gjen veten shpesh here te 16 metrat e fundit pikerisht ashtu si paralajmeroi Juric para ndeshjes.

Granatat edhe pse ishin te pergatitur per kete, cdo here qe ai dilte, i gjente totalisht te habitur kundershtaret. Sa keq per ate gol te humbur.

DUMFRIES 7 – Goli i trete ne kater ndeshje dhe duhet thene se djaloshi po integrohet me se miri ne kete moment.

Kesaj radhe nuk perdor fuqine por perdor me shume trurin. Duel i bukur ne te djathte me Aina dhe gabon shume pak. Bravo Dum!

NGA MINUTA E 82 DANILO D’AMBROSIO – Pa vote.

VIDAL 6 – Ndonjehere duket sikur ritmet e Interit nuk i perkasin por kiliani edhe pse ka nje moshe mbi shpine, sot ka bere nje ndeshje vertete te mire.

Teknikisht ai eshte i cmuar per skuadrendhe ben punen e tij. Kush e di se sa topa ka ndalur sot te kundershtareve qe i perplaseshin ne trup apo kembe.

NGA MINUTA E 82 STEFANO SENSI – Pa vote.

BROZOVIC 6,5 – I zakonshmi Money in the Bank, Torino provon ta presoje por pa me te voglin sukses.

Ai luan ne menyre agresive po ashtu si kundershtaret qe kishin vendosur te luanin agresiv ndaj tij sot.

Sa here ai ka topin, Interi xhiron ne menyre perfekte. Mbase mund te ishte pak me i sakte para portes por ai eshte ylli polar i Interit ne fushe.

CALHANOGLU 6,5 – Dergon dy here ne porte Lautaron (te e dyta si nje gjeni), por ky i fundit gaboi po kaq here.

Luan mire ne fushe dhe ka liri veprimi duke qene se Torino i kishte vene syrin me shume Brozovic. Merr nje te verdhe dhe do te mungoje ndaj Bolognes.

NGA MINUTA E 69 MATIAS VECINO ME NOTEN 5,5 – Nje impakt aspak pozitiv me topa te humbur dhe me pasime te gabuara. Keq.

PERISIC 6,5 – Perballja me Singo, qe eshte nje atlet i madh, e stimulon me shume dhe ben nje ndeshje tjeter te madhe.

Nuk eshte me rastesi qe aksionet e rrezikshme te Interit te nisin pikerisht nga krahu i tij. Eshte nje siguri dhe i jep gaz deri ne minuten e fundit ne fushe.

NGA MINUTA E 90 FEDERICO DIMARCO – Pa vote.

MARTINEZ 5,5 – Ai lufton si nje luan i vertete duke u perplasur me mbrojtesat e forte te Torinos por peshon gabimi i madh perpara portes.

Ai humbi nje rast vetem per vetem me portierin qe nuk duhet humbur kurre. E interpreton mire nje ndeshje te piset, por duhet te beje me shume.

NGA MINUTA E 68 ALEXIS SANCHEZ ME NOTEN 6 – Futet elektrik si gjithmone duke ndezur jo pak motorret e Interit ne sulm.

Do te kishte merituar edhe golin por sa keq, ajo shtylle ja mohoi. Edhe nje tjeter here luan ne menyre pozitive duke konfirmuar se po kalon nje moment te mire.

DZEKO 6,5 – Ai ka nje vendosje te mire ne fushe dhe dylufton shume me Bremer. Ben sponda, shpesh me shume sukses.

Nderkohe, per tu vleresuar edhe assist per Dumfries, sepse ishte ai qe nisi gjithcka. Shume i cmuar kur Interi do qe te mbaje topin dhe te ule tensionin e lojes.

TRANJERI INZAGHI 6,5 – Nuk eshte ndeshja e zakonshme ku Interi vuan per te pesuar gol ne fund. Torino e provon por Interi ishte i hekurt.

Po ashtu si e kishte pergatitur me kujdes Juric ndeshjen, ashtu e kishte pergatitur edhe Inzaghi. Ai i besoi shume kualitetit te skuadres per te dale nga situata dhe per te shenuar. Lajmi i mire eshte se Interi i tij eshte edhe ky kur duhet te luaje piset me kundershtaret.

TORINO: Milinkovic-Savic 5,5, Djidji 6,5, Bremer 6,5, Buongiorno 6 (dal 65′ Rodriguez 5,5), Singo 6, Lukic 6, Pobega 6 (dal 65′ Mandragora 6), Aina 6 (dal 76′ Ansaldi 5,5), Brekalo 6 (dal 76′ Praet 5,5), Pjaca 6,5, Sanabria 5,5 (dal 59′ Warming 6). All. Juric 6

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.