Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

724 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Hakimi nje rakete dhe Eriksen nje magjistar. Por lojtari me i mire i ndeshjes ka vetem nje emer!

NOTAT – Hakimi nje rakete dhe Eriksen nje magjistar. Por lojtari me i mire i ndeshjes ka vetem nje emer!
Inter Club Staff

Inter sapo ka fituar nje nga ndeshjet me te rendesishme te sezonit ne fushe ne Crotones me rezultatin 0-2.

Tashme jemi me te vertete afer fundit, sepse Interit i duhet vetem 1 pike per te qene matematikisht kampion dhe nese Atalanta nuk fiton neser, atehere zikalterit nuk kane me nevoje as per kete pike per te fituar Serie A.

Gjithesesi, le te kthehemi te ndeshja dhe te flasim per notat e takimit te sotshem sipas FcInterNews.it.

HANDANOVIC 6 – Nje note per prezemcen ne fushe. Kjo sepse Crotone e harron plotesisht qe ka portier te Interit ne loje dhe e viziton shume pak. Vetem 1 apo 2 here ne pjesen e pare.

SKRINIAR 6,5 – Kur ai zgjat kemben per te marre nje top nuk ka shume histori. Merr topin dhe pike. Keshtu i ndodhi edhe me Simyn.

Por ai mban shume mire edhe Ounas qe sot u duk shume i frymezuar nga anet e Interit. Ishte shume deciziv ne disa raste.

DE VRIJ 6 – Pavarsisht se fiziku nuk e favorizon perballe nje lojtari si Simy, ai di shume mire si te perballet edhe kur lufta nuk eshte e barabarte.

Shpesh here perdor menyrat e tij te keqija per ta ndalur dhe shpesh here perdor edhe tekniken per te dale siper kundershtareve.

BASTONI 6 – I perqendruar prapa, shume prezent para. Nuk rrezikon shume ne asnje moment, por ndihmon skuadren te ndertoje.

Eshte shume i vlefshem kur mbeshtet ne krahun e tij dhe kur ben ate galopimin alla-Lucio per 15 metra nga mbrojtja ne zonen kundershtare.

HAKIMI 7 – Ashtu si shpesh here e kem ipare ne javet e fundit, edhe pse eshte ne mesin e Ramazanit, duket shume ne forme.

Gjithmone i pozicionuar mire prapa, gati te niset me shpejtesi ne sulm. Sikur te merte me shume topa ne krah do te ndihmonte akoma edhe me shume.

Shenon golin e 2-0 fale grintes se Barellas por edhe per shkak te frymes se tij qe nuk mbaron kurre.

BARELLA 7 – Nje dinamo qe mban te gjithe mesfushen zikaler ne levizje dhe ka fuqi per te bere sprint edhe ne minuten e 92.

Mbase nuk eshte i njejti lojtar me disa muaj me pare, sepse lodhja po ndihet, por prezenca e tij eshte teper e rendesishme.

Ai fillimisht jep nje super top per Lautaron, por ky i fundit e stopon keq. Por ne fund, kryevepra vjen ne fund. Ai vrapim dhe ai assist per Hakimin ishte fantastik.

BROZOVIC 6,5 – Assist per Sensin ne fillim te ndeshjes ishte i mrekullueshem dhe tregoi edhe njehere se ka cilesi si askush tjeter.

Me pas kerkon respekt nga kundershtaret dhe behet edhe i keq me disa nderhyrje. Luan si gjithmone me rendiment te larte dhe eshte i sakte.

SENSI 5,5 – Pertej shansit teper te paster te humbur, te jep ndjesine sikur luan me majen e gishtave dhe nuk ka shume grinte.

Duket shume poshte aftesive te tij. Nje lojtar i normalizuar nga periudha e gjate jashte fushes. Duhet nje Sensi tjeter.

NGA MINUTA E 65 CHRISTIAN ERIKSEN ME NOTEN 7 – I mjaftojne vetem tre minuta per te gjetur ate gol te mrekullueshem.

E djathte e fuqishme qe perfundon ne rrjete. Tregon ne disa raste klas teper te madh ne fushen e lojes.

DARMIAN 6 – Sot ishte nje hap prapa ne krahasim me Darmian qe kemi pare keto kohe. Mbase e vuajti pak si shume dyshen Molina de Mesias. Por gjithesesi beri nje ndeshje normale.

NGA MINUTA E 65 IVAN PERISIC ME NOTEN 6,5 – Ai futet shume mire ne loje dhe dy here kerkon Lukakun per te gjetur golin.

VAR i heq mundesine e nje assisti diten e sotme sepse me te vertete beri nje pune shume te mire ne fushen e lojes.

MARTINEZ 6 – Ndonjehere duket i fikur por ndonjehere energjik. Shpesh here humbet ne loje. Pastaj nga asgjeja shpik nje loje te bukur.

Nuk ishte nje ndeshje per tu mbajtur mend, por ben shume pune per skuadren si gjithmone dhe bravo per ketee.

NGA MINUTA E 65 ALEXIS SANCHEZ ME NOTEN 6,5 – Ai menjehere tenton te gjeje adrenalinen dhe vrapon shume.

Ritmet ne sulm jane te larta. Shpesh here kerkon te luaje shpejt dhe merr pjese edhe te aksioni i golit te pare. Hyri mire ne loje, eshte ne forme.”

LUKAKU 6 – Vazhdon te koleksionoje shtylla edhe kesaj ndeshje me nje ndeshje te veshtire ku nga prapa kishte tere kohes dy lojtare: Magellan dhe Golemic.

Me shume luan me shpine nga porta. Nuk shenon per ndeshjen e peste radhazi, por ka meriten qe dergon Eriksen te ajo gjuajtje fantastike.

ALL. CONTE 6,5 – Nje tjeter hap i mrekullueshem drejt fitores matematike dhe legjitime te ketij kampionati te mrekullueshem.

Te tijet bejne nje ndeshje te madhe dhe agresive, duke rritur shpesh here nga asgjeja ritmet e ndeshjes e duke e marre perpara Crotonen.

Shtyllat i mohojne perseri dy here Interit avantazhin sot, por per fat te mire ai ben levizjen fituese Eriksen dhe merr tre piket ne shtepi.

Sot kishte dore te fitorja e Interit me shume se heret e tjera duke qene se nga zevendesuesit erdhi edhe ndryshimi i fatit te lojes.

CROTONE: Cordaz 5,5, Magallan 6,5, Golemic 6,5, Djidji 6, Molina 5,5, Messias 6,5, Cigarini 6 (dal 46′ Eduardo 5,5), Benali 6 (dal 66′ Vulic 5,5), Reca 6 (dal 38′ Pereira 5,5) Ounas 6 (dal 72′ Riviere 5,5), Simy 5,5. All. Cosmi 6

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.