Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,286 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Icardi-Brozovic, gjithcka rinis nga aty ku u la. Brozovic rikthehet Epik! Ndersa De Vrij…

NOTAT – Icardi-Brozovic, gjithcka rinis nga aty ku u la. Brozovic rikthehet Epik! Ndersa De Vrij…
Inter Club Staff

Interi ka arritur te hedhe ne tapet Spurs vetem ne minutat shtese, por Meazza me ne fund pas shume kohesh ka perjetuar nje nga netet e saj me te magjishme ne Europe.

Keto jane notat e nates se pare magjike ne Champions per zikalterit:

HANDANOVIC 6 – Ne topin e devijuar te Erikson nuk duket nje portier qe ka reaksione te forta, por devijimi i Mirandes i heq kohen. Gjithesesi shpeton disa here porten nga 2-0 i Tottenham qe mund te vinte nga momenti ne moment duke pare Interin qe ishte zhbalancuar.

SKRINIAR 6 – Vuan nga Son, por nuk mund si te ishte ndryshe. Luajti ne nje pozicion jo te tijin. Nuk dorezohet kurre ama. Kur Lucas hyn i fresket, ai reziston perseri.

MIRANDA 6 – Shume i pafat tek rasti i Erikson nga ku erdhi edhe goli. Per gjithcka tjeter shume mire pastaj.

DE VRIJ – Nje ndeshje shume e madhe e tij ku dha edhe nje assist teper te bukur per Vecinon. Kane e vuan shume dhe nuk arrin ne asnje moment te beje mbrojtjen zikalter te vuaje. Sa keq per ate rast ne pjesen e pare kur ai u la i lire para portes, por per fatin e mire te Interit nuk ndodhi asgje.

ASAMOAH 7 – I mesuar me keto skena, nuk i dridhen ne asnje moment kembet. Gjithmone i qete, gati dhe kurre ne veshtiresi.

VECINO 7 – L’ha ripresa Vecino, dicka per te mos u besuar. Deri ne momentin e golit kishte luajtur nje ndeshje jo te mire, kurre bindes ne fazen e mbulimit apo te mbeshtetjes se aksioneve. Por goli e ben ate qe te marre nje nga notat me te larta.

BROZOVIC 7 – Rikthehet Epik ne naten e duhur. Rekuperon nje pafundesi topash dhe qendron gjithmone me koken lart. Nje profil internacional sot.

POLITANO 6 – Nje nga me te levizshmit, sidomos ne pjesen e pare. Nuk e ndjen emocionin e Champions edhe pse shpesh here i mungon pasimi i fundit.

NAINGGOLAN 6 – Eshte nde larg gjendjes se tij me te mire, por ka nje grinte qe te fut friken. Ndonjehere duket sikur perpara ben diferencen me vendosmerin e te medhenjve qe e karakterizon.

PERISIC 5,5 – Kroati dje nuk eshte stervitur me skuadren dhe sot u pa kjo gje. Nuk ishte briland si ne versionet e tij me te mira.

ICARDI 7 – Luan nje ndeshje ku vuan shume. Prek pak topa dhe asnjehere i rrezikshem. Deri ne momentin e kryevepres se tij. Nje gol i cmendur qe ndryshon historine e kesaj ndeshje.

CANDREVA 5,5 – Hyn ne loje, por nuk ben ate qe duhet te bente. Provon te bej loje, por asgje nuk i del.

KEITA 6 – Mer pjese ne sulmet e fundit, por nuk jep ndonje ndihme te dukshme. Por note kaluese per te.

BORJA VALERO 6 – Hyn ne fushe me deshire shume te madhe per te luajtur dhe kjo gje vihet re. Nuk e humbet topin ne asnje moment. Vallezon ne disa momente ne zonen e Spurs.

SPALLETTI 6,5 –  Nuk ka shume mundesi zgjedhje, madje duhet te shpike Skriniar mbrojtes krahu. Deshironte qe kjo te ishte ndeshja e ktheses dhe ja arrin. Nje keshille edhe per te: duhet ta perdori entuziazmin e sotshem per te ndezur motorrin Inter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.