Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 26, 2021

Scroll to top

Top

762 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Inter, je super e cmendur: Barella pompon gjak por me i miri ne fushen e lojes eshte nje tjeter!

NOTAT – Inter, je super e cmendur: Barella pompon gjak por me i miri ne fushen e lojes eshte nje tjeter!
Inter Club Staff

Inter luan nje ndeshje te cmendur ne Meazza dhe arrin te permbyse nje disavantazh 0-2 deri ne minuten e 60 ne nje fitore 4-2.

Nderkohe, keto kane qene notat e lojtareve te Interit pas ndeshjes se sotme.

HANDANOVIC 6 – Ben disa nderhyre decizive sot, por me pas duhet qe te dorzohet me dy gjuajtje qe nuk priteshin dot. Sot nuk ka asnje pergjegjesi te vecante.

D’AMBROSIO 5,5 – Ben ndonje copez te mire loje, por rrezikon shume ne zonen e tij sot duke bere gjera te teperta.

Tenton te shkoje perpara qe te ndihmoje manovren, por nuk ben ndonje gje te madhe.

NGA MINUTA E 65 SKRINIAR ME NOTEN 6 – I sjell muskuj Interit dhe e ben me solide ne fushen e lojes.

RANOCCHIA 5,5 – Nje gabim i rende i tij ve Zaza nje per nje me Handanovic. Pavarsisht se mungoi Belotti, ai tregon sot se nuk eshte ndonjehere gati per ndeshje te tilla.

NGA MINUTA E 74 STEFAN DE VRIJ ME NOTEN 6 – Me te ne fushe Interi fillon te ndertoje me mire lojen nga prapa.

BASTONI 6 – Rrezikon qe te bhumbase Zaza ne nje vend te rrezikshem, por per fat te mire, ai e kap topin me dore.

Ndonjehere rrezikon me shume se duhet dhe eshte jashte pozicioni, por kur futen titullaret ne fushem, ai eshte me i qete. Mire sot, por jo shume mire.

HAKIMI 5 – Nje pasim i gabuar per Handanovic (perseri…) dhe nje gabim i pabesueshem ne sulm, keto ishin gjerat qe ai beri per tu mbajtur mend ne pjesen e pare.

Ansaldi e ve ne krize perpara dhe nuk ka as hapsira dhe as personalitet per te dale ne pah. Ne renie te dukshme. Por ne fund ndihmon Interin te arrije te fitorja me penalltine e fituar..

BARELLA 6,5 – Luan si regjist sot, si mezzala, si trekuartist dhe disa here si lojtar krahu. Ne praktike, eshte kudo, edhe pse ka luajtur me Italine shume ndeshje.

Eshte i vetmi ne fushe qe nuk ndalon se pompuari gjak per venat e skuadres se Interit. Bravo, perseri nje ndeshje fantastike.

GAGLIARDINI 5,5 – As mire por as keq. Ai futet ne fushe nga Conte per te sjelle ekuiliber, por Torino shkon shpesh here ne kundersulm dhe ai eshte shume i ngurte.

Ne mesfushe limitohet duke bere detyrat e vogla dhe nuk ben asgje me shume per te ndihmuar Interin per nje rezultat me te mire.

NGA MINUTA E 65 LAUTARO MARTINEZ ME NOTEN 6,5 – Futja e tij ne fushe e dergon ne humnere mbrojtjen e Torinos, sepse ai merr shume topa te luajtshem por levizjet e tij jane fantastike. Ne fund merr nje cokollate edhe nga Lukaku dhe shenon.

VIDAL 5,5 – Luan me copeza, sidomos si trekuartist. Por kualiteti i tij me i mire del kur Interi fillon te kerkoje golin e fitores. Edhe pse ka shume pak benzine, ben maksimumin qe mundet.

Fiziku jo gjithmone i pergjigjet deshires dhe vullnetit te tij.

YOUNG 5 – Singo ne te djathte te Torino duket sikur eshte Maicon per agresivitetin dhe saktesine qe lujti sot ne fushen e lojes.

Po ashtu edhe tek rasti i penalltise, po Young beri nje gabim teper te rende. Nje perballje qe atletikisht ishte shume e padrejte duke pare moshen e te dyve…

NGA MINUTA E 74 IVAN PERISIC ME NOTEN 6 – Prapa ai tregon ende limite, por perpara i jep Interit nje levizshmeri me te madhe. Goli i katert lind nga nje ide e tij.

SANCHEZ 6 – Dergon ne gol Torinon pas nje pjese te pare qe nuk shihej me sy, me topa te humbur dhe shume konfuzion.

Por ne pjesen e dyte, me kalimin e minutave ai transformohet plotesisht. Nderton dhe shenon. Me pas, jep edhe assist per golin e 2-2. Ne menyren e tij, eshte protagonist absolut.

NGA MINUTA E 85 RADJA NAINGGOLAN – pa vote.

LUKAKU 7 – I avashte, dukej i ngurte, fiks kopja e shemtuar i lojtarit qe shenoi ne kombetare vetem pak dite me pare.

Bremer e bullizon ne pjesen e pare, por me pas, ne te dyten, duket sikur u fut ne fushe Lukaku i vertete.

Ai i anulloi me radhe mbrojtesat e Torinos dhe doli mbi ta. Bravo. Me i miri ne fushen e lojes sot.

TRANJERI CONTE 6 – Nuk ka as kohen dhe as njerezit per te pergatitur mire ndeshjen ndaj Torinos, por edhe Torino nuk eshte se ishte me mire per mungesat.

Turn over qe beri sot, beri qe Interi te luante nje nga pjeset e para me te keqija te ketij sezoni e mbase edhe te sezonit te shkuar.

I le shume hapsire Torinos dhe krijon shume pak perpara. I duhej nje gol i dyte i pesuar per te zgjuar skuadren, ose mbase, gjithcka erdhi si pasoje se ai ndryshoi modalitetin e skemes duke i bere lojtaret me sulmues.

Rikthehet te fitoje fale pankines, duke marre nje fitore te cmuar sot.”

TORINO: Sirigu 5,5, Bremer 6, Nkoulou 5, Lyanco 5,5, Singo 7, Meité 6, Rincon 6 (dall’85’ Edera sv), Linetty 5,5, Ansaldi 6, Verdi 5,5 (dal 42′ Bonazzoli 5,5) Zaza 6. All. Conti 6

ARBITRI: LA PENNA 6 – Shume i zoti qe pa pa VAR faullin me dore te Zaza qe po shkonte ne porte. Te penalltite e ndihmon Abisso tek VAR. Nje ndeshje shume pozitiv per te sepse nuk tenton te behet kurre protagonist.

Asistent: Cecconi 5,5 – Di Vuolo 5

VAR: Abisso 6,5

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.