110 views

NOTAT – Ja kush ishte sot lojtari me i dobet ne fushe: pikerisht ai nga ku pritej me shume! Nderkohe Vidal…

Interi ka barazuar 0-0 nje ndeshje te cilen duhet ta fitonte per ate qe dha ne fushe, por per fat te keq zikalterit e Contes nuk shkuan dot me shume se sa nje barazim.

Nderkohe, keto kane qene notat e lojtareve:

HANDANOVIC 6 – Nje gjashte politike, sepse nuk vihet kurrre ne prove. Kjo tregon edhe llojin e lojes qe kane bere skuadrat.

D’AMBROSIO 6 – Ne korsine e tij duhej bere shume sot, sidomos si suport per Hakimin. Perdor eksperiencen per te shtyre Solomon. Luan mire per aq minuta sa ishte ne fushe.

NGA MINUTA E 79 MATTEO DARMIAN – Pa note.

DE VRIJ 6 – Disa gabime ne pjesen e pare, por ne te dyten rekuperon shkelqimin e tij dhe mbi te gjitha ne rastet e vetme qe ukrahinasit dolen perpara tregohet shume i zoti.

BASTONI 5,5 – Marlos eshte kudo por sidomos Tete e shtyn qe te dale perpara. Perfshihet ne ndertimin nga mbrojtja, por nuk ja del te jete i sakte me topat e gjate dhe shpesh here ngadaleson manovren.

HAKIMI 6,5 – Abuzon Kornienkon qe ne minutat e para dhe eshte ai sulmuesi i trete per Interin ne fushe.

Me pas Castro sistemon ate zone te fushes dhe i heq shume metra, duke e shtyre qe te luaje ne menyre me konservative. Ne pjesen e dyte duket me pak.

VIDAL 6 – Shume grinte, por pak kthjelltesi. Luan mire, por mund te beje akoma me mire. Nuk para e ngre koken te kerkoje shoket me larg tij. Mbetet i perqendruar ne ndeshje, edhe pse shume ndeshje radhazi kane filluar te peshojne tek ai.

NGA MINUTA E 79 CHRISTIAN ERIKSEN – Pa vote.

BROZOVIC 6,5 – Me mbrojtjen e larte te ukrahinasit, ai me shume luan si nje quarterback duke ndihmuar shoket qe te kalojne linjen.

Ai ndihmon ne ndertim, pastron disa topa, por nuk forcon kurre. Ben aq sa mundet, por mund te beje edhe me mire.

YOUNG 5,5 – Shihet ne fushe pas karantines dhe ne fillim ben mire. Nje pike referimi ne te majte, i perqendruar ne fazen e mbrojtjes. Ne pjesen e dyte bie pak, ku rrezikon per pak te jape nje assist per kundershtaret me nje top te gabuar prapa.

NGA MINUTA E 86 ANDREA PINAMONTI – Pa vote.

BARELLA 6 – Traversa i mohon nje gol teper te bukur pas nje nisje te dobet. Ne tragik, ai nuk gjendet ne vendin e tij te preferuar, por kur ngre koken eshte i sakte te gjeje vrapin e Hakimi. Ne fund te ndeshjes, i jep mundesi Interi te luaje me kualitet.

MARTINEZ 5 – Ndeshja e tij bazohet tek goli qe gaboi me porten bosh ne pjesen e dyte. Pas autokritikes ne Genova, ne Kiev ai ben akoma me keq.

Nuk shihet shume ne manovren e sulmit por edhe ne zonen e kundershtarit duket shume pak.

NGA MINUTA E 72 IVAN PERISIC ME NOTEN 5,5 – Futet ne fillim si sulmues, tenton te ndihmoje, por nuk ja del. Ben nje duel verbal me arbitrin, por pa kuptim.

LUKAKU 6 – Humbet topin e pare per gol, por ka kthjelltesine e duhur per te nxjere Barella perpara portes ne rastin e traverses.

Ne pjesen e dyte kishte me pak hapsira, dhe nuk gjendet me Lautaron. Luan si gjithmone nje ndeshje te mire.

TRANJERI CONTE 5,5 – Nje ndeshje e bere ne menyren e duhur por Shakhtar thjesht mbron dhe aq, asgje me shume.

Per kete arsye, ka qene shume e veshtire per Interin te ndertonte pas gjysmefushes se saj. Por i vonon disi zevendesimet dhe ato nuk japin aspak frutet e duhura.

Nuk arrin me fjale te tjera qe te ndryshoje marshin nga pankina. Mund te jene banale, por kualitetet e Eriksen ne nje ndeshje si kjo mbase do te hynin ne pune pak me heret.

SHAKHTAR DONETSK: Trubin 7, Dodò 6,5, Khocholava 6 (dal 65′ Matvyienko 6), Bondar 6,5, Kornienko 5, Maycon 6, Marcos Antonio 6, Tete 6, Marlos 5,5 (dall’87’ Alan Patrick sv), Solomon 6, Dentinho sv (dal 15′ Taison 6). All. Castro 6

ARBITRO: KABAKOV 5,5 – Fal Bondar pas nje nderhyrje te veshtire ndaj Vidal, por nuk eshte se ka qene i rrepte sot.

Injoron nje penallti ndaj Lukaku dhe disa here e mban lojen duke favorizuar mbrojtesit edhe ne momente ku ata nuk kane te drejte.

ASSISTENTI: Margaritov 6 – Valkov 5,5

VAR: Zwayer 5,5