Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

1,110 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Keita, tashme mos u ndal me. Lautaro shkelqim prej Top Player. Por eshte Politano, ai qe e shpartallon ndeshjen.

NOTAT – Keita, tashme mos u ndal me. Lautaro shkelqim prej Top Player. Por eshte Politano, ai qe e shpartallon ndeshjen.
Ardis
  • On 25/11/2018, 0:17

Interi e nis ne menyren me te mire te mundshme serine e ndeshjeve pas pauzes se kombetareve.

Ndeshja mbaroi me rezultatin 3-0 kunder Frosinone-s, me gola te realizuar nga Keita Balde, dopiete dhe Lautaro Martinez.

Me poshte keni vleresimet ne nota te lojtareve zikalter per ndeshjen kunder Frosinone-s:

HANDANOVIC 6.5 – Arrin ti mohoje realizimin e golit Ciofanit, i vetmi moment i rrezikshem ne te gjithe ndeshjen per te. I kujdesshem atehere kur duhet.

D’AMBROSIO 6.5 – Nje pjese e pare e nje niveli te mire. Mbron me grinte dhe e verejme shpeshhere perpara ne sulm. Ne pjesen e dyte gjithcka nen kontroll

SKRINIAR 6.5 – Harry Kane, te merkuren, do te jete komplet dicka tjeter. Por luan me nje siguri te lojtareve te medhenj. Sepse eshte nje lojtar madheshtor.

DE VRIJ 6.5 – Luan thjesht, pa bere shume aventura dhe eshte gjithmone prezent. Pinamonti dhe Ciofani e kishin shume te veshtire te depertonin.

ASAMOAH 6.5 – Bashkepunim i mire me Keita Balde. Kesaj rradhe nuk limitohet, eshte gjate gjithe kohes sa ne sulm ashtu edhe ne mbrojtje.

GAGLIARDINI 6.5 – Nje ndeshje solide, e favorizuar nga kontrolli i topit e gjitha ne salsa-n zikalter. Ky lloj ritmi e favorizon dhe nuk vuan kurre.

BORJA VALERO 6 – Humbet nje top qe e vendos Interin ne pozicion te veshtire. Por eshte i vetmi gabim ne nje ndeshje pa shqetesime.

POLITANO 8 – E fillon duke bere qe Crisetig te ndeshkohet me karton te verdhe dhe nuk ndalet me. Dominues, e shpartallon ne dysh mbrotjen e Frosinone-s cdo here qe e ka topin nen kontroll. Mbrojtja e Frosinone-s nuk e arrin dot.

NAINGGOLAN 6.5 – Nje ndeshje pergatitese per Tottenham. Nuk ka nevoje per levizjet e tij te famshme, per ta thene ndryshe alla Spalletti, por argetohet duke tentuar disa raste per gol. Nuk i shkon mire.

KEITA 8 – Eshte mbremja e tij, dy gola te realizuar dhe nje asist. Ky eshte Keita Balde me tipare prej Top Player qe kerkon Spalletti. Tashme nuk duhet te kthehet ne te shkuaren e turbullt. Konkret dhe i fresket.

LAUTARO MARTINEZ 7.5 – Nje gol tjeter dhe disa levizje nga ato te tijat. Asist qe dergon Gagliardinin ne porte eshte nje material prej lojtari te madh. Ky eshte nje lojtar i vertete, shume i vertete. Vlera e tij do te rritet shume shpejt, shume lart.

JOAO MARIO 6 – Futet ne fushe ne nje rezultat tashme te sqaruar por duket sikur luan me nje bindje tjeter. Do te jete nje lojtar i nevojshem ne te ardhmen.

CANDREVA & ICARDI – Pa Note

SPALLETTI 7.5 – Skuadra rimerr marshimin bindshem mbas traumes ne Bergamo. Nje turnover logjik por nje Inter i pelqyeshem. Me ne fund skuadra pa vuajtur deri ne sekonden e fundit. Po i pajis lojtaret e tij me nje force mentale ndryshe nga e kaluara.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.