Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,190 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat – Kovacic eshte Mozart. Topi tek Icardi!

Notat – Kovacic eshte Mozart. Topi tek Icardi!
Bujar Berishaj

HANDANOVIC 6 – Pjesa e pare e pergjumur, pastaj Berardi dhe Taider e vene ne loje, nje zgjim nga gjumi. Ka qene nje pasdite kaq…

ANDREOLLI 6,5 – Mekat qe para ka tre gjigand, sepse ne shume skuadra tjera do te ishte titullar, edhe ne ato te medhate. Ai megjithate mendon te punoj dhe te jete i gatshem, si nje profesionist i madh. Shihet ne fushe, Zaza dhe Sansone nuk e vene kure ne veshtiresi.

RANOCCHIA 7 – Pa karakterin e rende te Vidic kthehet qe ta udheheq mbrojtjen dhe perkunder ofensives i neutralizon me efikasitet. Nese ka per te pastruar nuk e ben dy here, kur duhet qe te luaj i tregon kualitetet e tij. Kombetarja i ka bere mire.

JUAN JESUS 6,5 – Duke pak ne veshtiresi ne fillim, mbi te gjitha ne presingun e Sassuolos. Por kur vjen puna qe te ia marr topin kundershtarit, nuk mposhtet nga askush. Berardi qe orbitron nga pjesa e tij vjen ne nje pike frustrimi pas nje shtyrje dhe perjashtohet. Pevec flokeve, vota eshte e larte.

NAGATOMO 6,5 – Ka shume shpirt sakrifikues ne krahun qe e do me pak. Sansone nuk eshte nje kundershtar i bute, por japonezi e limiton me shpejtesine e tij. Per tu regjistruar edhe disa topa te vene ne mes, per nje prezantim pozitiv. (Nga 62′ MBAYE 6 – Nuk bie shume ne sy, por terheq me kenaqesine e te luajturit se ndeshjes zyrtare me Interin pasi ka ‘rrezikuar’ edhe nje tjeter huazim).

HERNANES 6 – Shkelqen me pak nga mesfushoret, lufton per te hyr ne ndeshje. Por kualiteti i tij eshte gjithmone ne sherbim te ekipit. Asisti i tij hap rrugen per golin 3-0 te Icardit. Presim nje verzion me te mire te tij.

MEDEL 7 – Nese shoket shkojne para ne front eshte e gjitha merite e tij qe mbron shpinen e tyre. Vrapon dhe shkatrron sulmet, jep ekuiliber ne nje mesfushe ofenzive dhe merr duartrokitjet e publikut te tij te ri. Jo keq per debutimin e tij ne Meazza.

KOVACIC 8 – Mozart para nje piano: kur pershpejton, nuk mbetet tjeter vetem se ta shikosh dhe admirosh. Dy nga te golat e Icardit lindin nga idete e kroatit, qe largon kenaqesine e shenimit te golit e pare ne kampionat duke kompletuar nje kor te madh. (Nga 64′ GUARIN – Kishte premtuar qe zemerimin do e shfaqte ne fushe, e transformon ate ne altruizem kur heq dore nga goli per te ndihmuar Osvaldon. Loja ne syte e Mazzarrit dhe shokeve vlen me shume se nje gol. Dhe aksionet e mira paguhen, menjehere pas golit te Osvaldos shenon edhe vete).

DODO 7 – Ka disa probleme ne lidhjen me Juan sa i perket fazes se mbrojtjes, por kur sulmon eshte nje tren. Fantastike zbritja qe con tek goli i Osvaldos. Ndjenja eshte qe mund te rritet edhe me shume, e presim te qete. (Nga 76′ PALACIO – pa note. Mire se vjen).

OSVALDO 7,5 – Interpreton ndeshjen si punetor sepse ka nevoj per te punuar. Icardi e le ne hije, por me pas sjell disa tinguj me kitaren e tij, duke dhene nje asist per Kovacic tek 2-0. Tashme 3 gola si zikalter, nese dita e mire shihet ne mengjes…

ICARDI 8,5 – Jepini topin, ne cdo menyre qe mundeni. Ai e di se cfare te bej. I vetedijshem nga paraqitjet e Consiglit kunder Inter, vendos te zhbllokoj ndeshjen. Jep driten e gjelber per 2-0 me nje take. Gjate nje deliri con topin ne qoshe nga distanca. Ne fund i gezohet nje triplete me te majten. Meazza eshte ne kembet e tij.

MAZZARRI 7 – Kishte premtuar nje skuader me sulmuese por te perserise nje 7-0 kunder Sassuolos si ne sezonin e shkuar dukej utopike. E kupton menjehere se eshte mundesia per ti bere keq kundershtarit dhe nese e ben duhet ta perserisin. Pasdite perfekte, sepse ne fund te gjithe jane te lumtur dhe mes lojtarve ka deshire per te fituar, te vrapojne, dhe sakrifika do te thote se mesazhi eshte pranuar.

SASSUOLO: Consigli 4,5, Vrsaljko 5,5 (nga 18′ Gazzola 5), Terranova 5, Ariaudo 5, Peluso 5; Biondini 5,5, Magnanelli 5, Missiroli 5 (nga 46′ Taider 6); Berardi 4,5, Zaza 5,5 (nga 64′ Pavoletti 5), Sansone. Trajneri Di Francesco 5.

ARBITRI CALVARESE 6,5 – Ndeshje e lehte per tu lexuar dhe komentuar gabimet, por jane te rralla vendimet e rendesishme, i mbeshtetur edhe nga asistentet i mer ato ne menyre te drejte. I pashmangshem perjashtimi i Berardit, i mire per ta kapur ne flangrance.

ASISTENTET: Vuoto 6,5; Longo 6,5

ASISTENTET E PORTES: Russo 6; Aureliano 6.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags